Yüz Yogası ile Elmacık Kemiği Belirginleştirme

  • 03 Şubat 2018
  • 8.408 kez görüntülendi.
Yüz Yogası ile Elmacık Kemiği Belirginleştirme

Yüz yogası ile elmacık kemiği belirginleştirme 2017 yılının en trend olaylarından biriydi. Uzman olan olmayan bütün sosyal medya içerik üreticileri bununla ilgili videolar çektiler, yazılar yazdılar peki bunu bu kadar trend haline getiren neydi sizce? Tabikide zamanla değişen yazısız güzellik kuralları.

Şu son birkaç yıldır gerek defileler gerek dergilerde gördüğümüz modellerde bugüne kadar olanlardan farklı bir şey vardı hepsinin kemikli ve hatları belirgin suratları vardı. Bu yüzleri hem akılda kalmalarını kolaylaştırdı hem de bir sürü kadının ilgisini çekmeye başladı bugüne kadar bir çoğumuz fondöten kapatıcı ve allıkla ten makyajımızı bitirirken ortaya kontür ve aydınlatma denilen teknikler çıktı. Yüzlerce vloggerblogger bununla ilgili videolar çekti yazılar yazdı.elmacık kemiği belirginleştirme için yüz yogası egzersizleri

 

Peki neresindeydi bu keskin suratların kehaneti belirginleştirilmeye çalışılan yer neresiydi kontür ve aydınlatma tekniğiyle tabiki de elmacık kemikleri. Elmacık kemikleri katıyordu o yüzlere o havayı, durum böyle olunca elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatlarına kadar gitti durum.

Bu ameliyatlar olumlu sonuç veriyordu vermesine ama bu ameliyatlara bütçesi olmayan, anestezi almaktan korkan yada sadece güzellik uğruna bıçak altına yatmak istemeyen bir sürü insan vardı işte tam bu noktada yüz yogası denilen şey girdi insanların hayatına; yüz yogası ile elmacık kemiği belirgenleştirme yalnız bu sözlerimiz yanlış anlaşılmasın yüz yogası çok eski zamanlardan beri varolan ve kadınların tercih ettiği bir yöntem sadece yeni trend haline geldi.

YÜZ YOGASI NEDİR

Öncelikle yüz yogasının ne olduğundan biraz bahsedelim. Yüz yogası yüzyıllardır kadın erkek farketmeksizin insanlar tarafından yüzlerindeki kırışıklık oluşumunu engellemek, istenilen bölgeleri öne çıkarmak gibi amaçlarla kullanılıyor bir nevi boto ama acısız ağrısız ve bedava olanı bir nevi de spor nasıl ki spor yapmak vücudumuzu şekle sokuyor yada nasıl spor yaparak istediğimiz bölgeleri öne çıkarıyoruz yüz yogası da aynen öyle.

Sadece elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için değil, yüz yogasının diğer faydalarından da yararlanabilmek için daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa yüz yogası nasıl yapılır adlı yazımıza bakabilirsiniz

 

YÜZ YOGASI NE İŞE YARAR

Yüz yogası denilen şey yüz sporudur sadece bir yeri belirginleştirmek için değil aynı zamanda kırışıklık önlemek, yüzü diri tutmak, oyuncu ve tiyatrocular tarafından mimikleri güçlendirme yada sahneden önce yüzü ısıtmak gibi bir sürü çeşitli amaçla kullanılır.

 

ELMACIK KEMİĞİ NEDİR

Elmacık kemiklerinin yerini tam olarak bilmeyen yada yanlış bilen hatta ve hatta köprücüklerle karıştıran çok fazla insan vardır elmacık kemikleri yüzün iki tarafında bulunan burun ve kaş hizasında olan kemiklerdir. Bu konuyu araştıran birinin bilmeme olasılığı pek olmasa da biz yine de tarif etmiş olalım ?

 

YÜZ YOGASI İLE FELÇ KALMA RİSKİM VAR MI

yüz yogası videolarının ,yazılarının altında çok karşılaşılan bir soru, çoğu insan yüz yogası yaparken felç kalıp kalmayacağını öğrenmek istiyor bu konuya şöyle bir açıklık getirelim. Felç dediğimiz durum beyni besleyen kan damarlarında akışın durmasıyla meydana gelen bir beyin hasarıdır ve bizim gördüğümüz yüzde yada vücutta olan değişimler o hasarın dışa yansımasıdır yani yüz yogası ile felç kalınabilir gibi bir algı yanlıştır çünkü felç beyin ile ilgili bir durumdur.

Bu kuşkuyu aklınızdan atmanıza yardımcı olabildiysek yüz yogası ile elmacık kemiği belirginleştirme egzersizlerine geçelim.

 

YÜZ YOGASI İLE ELMACIK KEMİĞİ BELİRGENLEŞTİRME NASIL YAPILIR

Yüz yogası ile elmacık kemiği belirginleştirme egzersizlerini yukarıda bulunan görselden faydalanarak adım adım anlatacağız.

1.görsel Öncelikle dudaklarımızı hafif aralık(O şekli) hale getirerek uzatabildiğimiz kadar öne uzatıyoruz.

2.görsel Daha sonra dudaklarımı tam kapatıyor ve yanaklarımızı şişiriyoruz.

3.görsel Son olarak 2.görseldeki halimizi bozmadan elimizle yanaklarımızı yukarı kaldırıp dudaklarımızı açıp gülümsüyoruz.

 

Bu egzersizi günde 15 dakika tekrarlamalısınız.

 

 

YÜZ YOGASI İLE ELMACIK KEMİĞİ NE KADAR SÜREDE BELİRGİNLEŞİR

Bu tam olarak cevap verilmesi oldukça zor bir sorudur çünkü bazı insanlarım yüzü şekil değiştirmeye daha yatkın bazılarının değildir burada yaş önemli bir kriterdir ama daha önemlisi sizin halihazırda elmacık kemiklerinizin ne durumda olduğudur zaten çıkık elmacık kemikleri olan biriyle elmacık kemikleri yok gibi birine ne aynı sürede ne aynı şekilde etki edecektir ama yine de aşağı yukarı bir süre vermek gerekirse 3-4 hafta arasında farkı tam olarak görebileceğinizi söylemek yanlış olmaz

 

 

YÜZ YOGASINDAN ALDIĞIM ETKİ NE KADAR SÜREDE GEÇER

Bunu da tam olarak cevaplamak mümkün değildir ne yazık ki bu durum ne kadar zaman yüz yogası ile elmacık kemiği belirginleştirme egzersizi yaptığınıza göre değişir. elbette insandan insana değişir ama yapılan süreyle yarı orantılı olduğunu söyleyebiliriz yani 4 haftada belirgin elmacık kemikleri elde ettiyseniz o etkı 1 en fazla 2 hafta kalacaktır. Bir defa istediği etkiyi aldıktan sonra onun hep kalacağını düşünmek çok yanlış sonuç olarak ortada ne kimyasal nede bıçakaltı bir müdahele var bu tamamen sizin kendi yüzünüze hükmetmeniz daha önce de söylediğimiz şekilde aynı spor gibi nasıl spor bırakıldığı taktirde vücut eski diriliğini kaybediyor yada alınan etki yavaş yavaş yok oluyorsa bu da aynı o şekilde, egzersizi bırakırsanız etkilerini de bırakmış olursunuz.

YÜZ YOGASI İLE BURNUMU DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM

Burnunu değiştirmek isteyen bir çok kişiden bu soruyu alıyoruz bu soruyu şöyle cevaplayabiliriz ki yüz yogası ile burun şekli değiştirme üzerine yazılmış çizilmiş bir sürü şey olmasına rağmen bu doğru bir bilgi değildir ne yazık ki.

Burun yapısı itibariyle dışarıdan gelen etkenlere tepki vermez-eğer sert bir darbe değilse gelen şey- yüz yogası da yapılış şekliyle böyle bir şey olmadığı için burun şekli değiştirme egzersizleri dolanıyor olsa da sosyal mecralarda bu tamamen çok aranan bir şeyi insanlara öylesine yalan yanlış sunmaktan ibarettir sonuç olarak ne yazık ki yüz yogası ile burnunuzu değiştirmeniz çok olası bir ihtimal değildir.

 

YÜZ YOGASI YAPMADAN ELMACIK KEMİĞİMİ BELİRGİNLEŞTİREMEZ MİYİM

Elbette belirginleştirebilirsiniz. Yüz yogası yapmaya üşeniyor, vaktiniz yoksa, etkisi geçici bir şeye hayat boyu vakit harcamak istemiyorsanız yada sadece yaparken sıkılıyor devam etmek istemiyorsanız ama bir yandan da belirgin elmacık kemiklerine kavuşmak istiyorsanız 2 seçeneğiniz oluyor makyaj yada ameliyat.

Makyajla elmacık kemiği belirginleştirmek için yüzünüze kontür yapmak ve elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için aydınlatıcı sürmek doğru adımlardır ama buna da vakit harcamak istemiyor yok mu kalıcısı kolayı dıyorsanız geriye tek bir çözüm kalıyor ameliyat.

Elmacık kemiği belirginleştirme operasyonları için uzman bir hekimden görüş alabilirsiniz.

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ