Yağlı Ciltler için Sabun Tavsiyeleri

  • 10 Ocak 2018
  • 6.263 kez görüntülendi.
Yağlı Ciltler için Sabun Tavsiyeleri

Yağlı ciltler için sabun kullanımı, oldukça sıklıkla karşımıza çıkmaktadır çünkü yağlı cildi bir nebze kurutma görevi görerek, gözeneklerden gelen yağlardan kaynaklı oluşan sivilce problemleri, siyak noktalar ve diğer cilt problemlerine en iyi gelen ürünlerden biri sabundur.

yağlı ciltleri kurutmak için sabun

Sabunun markası çok farketmeksizin, yüzde kullanımı genelde cildi kurutma görevi yaparak, yağlı ciltlerin nem dengesini düzenlemeye yardımcı olacaktır ancak bazı sabun markaları, cildinizin yağını fazlasıyla emerek kurumalara sebep olabilir o yüzden sizlere tavsiye ettiğimiz yağlı ciltlere en uygun sabun markalarına bir göz atmalısınız

Yağlı Ciltler için Sabun Markası Önerileri

  •  Clinique Anti Blemish Temizleyici Sabun

Clinique’dan Anti Blemish sabun, çok yağlı ciltleri dengelemek için kesin çözüm yolu. Sadece yüzünüzde değil, cildiğiniz yağlı olan sırt v.b. diğer bölgelerinde de vücut şampuanı yerine gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz Clinique yağlı ciltlere özel sabun, teninizi fazlaca kurutabilir. Dikkatli kullanmakta fayda var.

Her gün kullanmak yerine, haftada 1-2 kez yüzünüze ve vücudunuza uygulayarak, cildinizi fazla yağlardan arındırabilirsiniz.

Cildinizdeki kiri temizleyerek tıkalı gözenekleri de açma fonksiyonu sayesinde, yağından da kurtarak, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebebiyet verebilecek her türlü durumu ortadan kaldırmaktadır.

Clinique Anti Blemish Yağlı Ciltlere Özel Sabun Piyasa Satış Fiyatı: 62,00 TL civarındadır.

  • Druide Yağlı Ciltler İçin Kil Özlü Sabun

Cildin nem dengesini bulup fazla yağlarından arınması için kil maskesi uygulamış olanların gayet iyi bildikleri üzere kil özleri, cilt altı gözeneklere kadar işleyerek derinlemesine temizlik sağlıyor ve bakterilerden kaynaklı nefes alamadığı için yağ üretimine geçen cilt kil özlü sabun sayesinde kendisine geliyor.

Ürünün piyasa satış fiyatı 20 TL civarında

 

  • Sebamed Kompakt Sabun

Sebamed  zaten bildiğimiz bir marka. Cilt bakım ürünlerinden pişik kremlerine ne kadar etkili bir kozmetik markası olduğu malumumuz. Sebamed; Kompakt yağlı ciltlere özel sabunuyla da fiyat performans açısından öne çıkan bir ürün. Cildin doğal PH seviyesine uygun içeriği sayesinde yağlı ciltlerin nem dengesini, cildi haddinden fazla kurutmadan sağlıyor.

Böylece yağlanmaya bağlı sivilce sorunlarını tamamiyle ortadan kaldırırken, ek bir nemlendirici krem kullanımına gerek duydurmadan, cildinizi pürüzsüzleştiriyor.

Sebadem’den Yağlı Ciltler için sabun markası Kompaktın piyasa satış fiyatı 19 TL.

  • Neutrogena Yağlı Ciltler İçin Sabun

Neutrogena sabunu, neredeyse tamamen sivilcelere savaş açmak için üretilmiş diyebiliriz. Haftada bir gün bile olsa yüzünüzü neutrogena sabunu ile yıkadığınızda, kısa süre içerisinde artık sabahları kalktığınızda alnınızın çene bölgenizin ve burnunuzun vıcık vıcık yağlı olmadığını hissedeceksiniz. Üstelik geçse de sürekli yerine yenileri çıkan sivilcelerinizle sonsuza kadar vedalaşmanız da an meselesi.

Neutrogena Yağlı ciltlere özel Sabun fiyatı yalnızca 9,00 TL

Kükürtlü Sabun ile Yağlı Ciltlerden Kurtulmak

Belirli bir marka önerimiz yok ancak kükürt sabunu ya da kükürtlü sabun olarak geçen çeşidinin yağlı ciltler üzerinde sayısız faydası olduğunu biliyoruz. Kükürtlü sabun ile ilgili daha fazla detay için https://guzelliksirlarim.org/kukurtlu-sabun-ve-faydalari/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  • Nilera Siyah Noktalı ve Yağlı Ciltler İçin Sabun

Nilera sabun sadece yağlanmayı azaltmıyor, aynı zamanda cilt altına işleyerek durulanması sırasında siyah noktalarınızı adeta birer birer yerinden sökerek arındırıyor.

Cildi bir yandan kuruturken, diğer yandan nem dengesini muhafaza ederek, sivilcelerin önüne geçerken, yaşlnamanın etkilerine ya da kuru kırışmış ciltlere de iyi geliyor.

 

  • Moss Yosun İyotlu Sabun

Yağlanmayla mükemmel bir şekilde savaşan Moos sabun sivilcelerinde ciltten giderilmesini sağlar. Cildi pürüzsüz ve aydınlık hale getirir.

Ürün Fiyatı: 7 TLdir

Yağlı cildinizi kurutmak ve sivilcelerden arınmak için yüzünüze ve vücudunuzun diğer bölgelerine kullandığınız ve memnun olduğunuz sabun markaları varsa, yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşabilir ve yağlı ciltten muzdarip diğer okuyucularımıza kullanabilecekleri sabun önerilerinde bulunabilirsiniz.

 

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ