Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı Özel Hastanelerde Mide Küçültme Operasyonu Ücretleri

 • 03 Şubat 2018
 • 17.378 kez görüntülendi.
Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı Özel Hastanelerde Mide Küçültme Operasyonu Ücretleri

Son yıllarda popüleritesi git gide artan mide küçültme ameliyatlarından en çok tercih edilen tip olan tüp mide ameliyatı fiyatları, operasyonu gerçekleştiren cerrahların ve hastanelerin sayısının çoğalması ve doktorlar arasındaki rekabet sebebiyle gün geçtikçe daha da ulaşılabilir hale geliyor ve paket fiyatı olarak 10.000 TL’den başlayan fiyatlar ile tüp mide ameliyatı olmak artık mümkün.

Hatta pek çok banka, obezite cerrahisi hizmeti almaya maddi gücü olmayan hastalara, bu işe özel sağlık kredisi ya da bireysel tüketici kredisi bile veriyor.

tüp mide ameliyatı ücretleri

Tüp mide ameliyatı fiyatı araştırması yaparken tabi ki sadece ekonomik olması değil, alınacak sağlık hizmetinin bir bütün olarak fiyat-kalite performansının değerlendirilmesi gerekiyor. Devlet tarafından yani SGK tarafından karşılanmayan tüp mide ameliyatları özel hastanelere kıyasla çok daha uygun fiyatlarla devlet hastanelerinde de yapılabiliyor ancak başarılı bir operasyon ve yüz güldürücü sonuçların yanı sıra ameliyat sonrası kaliteli otel ve bakım hizmeti almak isteyen obezite cerrahisi hastaları özel hastanelere daha fazla meylediyorlar ve maddi güçlerinin yettiği doktor ve hastaneleri araştırıyorlar.

Tüp Mide Ameliyatı 2018 Güncel Fiyatı

Tüp mide ameliyatı ücretleri, mide küçültme operasyonu gerçekleştirecek doktor ve ameliyatın gerçekleşeceği hastanenin kalitesi, sağlık, otel ve post-op bakım hizmetleri ile doğru orantılı olarak artıyor.

Obezite cerrahisi ameliyatlarına artan talep ve konuda uzmanlaşan genel cerrahların sayısının çoğalması sebebiyle, özel hastanelerde en düşük 25,000 Türk Lirası civarlarından başlayan maliyetlerle sunulan tüp mide ameliyatlarının fiyatları günümüzde çok daha erişilebilir.

Elbette; Hasan Altun, Mehmet Ali Yerdel ve Ahmet Gökhan Türkçapar, Halil Coşkun gibi obezite cerrahisine ek olarak genel cerrahi alanında adını duyurmuş doktorların fiyatları hala cep yakıyor ancak doğru yapıldığında, kalıcı ve oldukça yüz güldürücü sonuçları olan bir ameliyat olmasına karşın, hatalı uygulamalarda hayatı tehdit edici özellikte ciddi bir iç organ ameliyatı olan tüp mide ameliyatını olmaya niyet eden pek çok hasta, maddi güçlerini zorlayarak dahi olsa, bahsi geçen bu isimlerin ellerine kendilerini emanet etmeyi tercih ediyorlar.

Tüp Mide Ameliyatı SGK Tarafından Karşılanıyor Mu?

Tüp mide ameliyatı ücretlerinin tamamı, bazı şartlara bağlı olarak SGK tarafından karşılanıyor ancak elbette ücretsiz tüp mide ameliyatı olabilmek için, SGK anlaşmalı hastanelerde ya da doğrudan devlet hastanelerinde, kurul onayından geçtikten sonra, sıranızın gelmesini beklemeniz gerekiyor.

 • Eğer Vücut Kitle Endeksiniz(VKİ)’niz 40’ın üstündeyse
 • VKİ 35 ve üzeriyse ancak hayati tehlike arz eden obeziteye bağlı bir yandaş hastalığınız var ise

tüp mide ameliyatı SGK tarafından devlet hastanelerinde olmak kaydıyla karşılanıyor.

Diğer yandan, özel hastanelerdeki tüp mide ameliyatı ücretlerini ödemeye gücü olmayan ancak VKİ’i 40’ın altında olan hastalar için, devlet hastanelerinde, daha az konforlu bir sağlık hizmeti alarak da olsa, ücretli olarak ancak özellerdeki fiyatlara oranla oldukça daha ekonomik bir biçimde ve düşük fiyatlarla ameliyat olma şansı da bulunuyor.

İstanbuldaki Özel Hastanelerde Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları

Sağlık hizmetleri ile alakalı fiyat listelerini açık bir şekilde paylaşmak etik olmadığı için doğrudan tam ücretleri sizlerle ne yazık ki paylaşamıyoruz ancak ön araştırma yapmak ve aşağı yukarı bir maliyetle ilgili fikir edinmek isteyen okuyucularımız için hastanelere ve doktorlara göre tüp mide ameliyatı fiyat aralıklarını sizinle paylaşıyor olacağız.

 • A+ Sınıfı Özel Hastanelerde fiyatlar 50,000 TL civarından başlıyor. – Liv Hospital, Amerikan Hastanesi, Acıbadem Hastanesi v.b.
 • A Sınıfı Özel Hastanelerde fiyatlar 30,000 TL ila 40,000 TL civarlarında
 • B Sınıfı Özel Hastanelerde fiyatlar 15,000-20,000 TL civarında seyrediyor

 

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatlarına Neler Dahil Oluyor?

Hastaneden hastaneye değişmekle beraber genel olan işleyiş tüp mide ameliyatı paket programları şeklinde. Paket fiyatlarının içine de genelde aşağıdaki şu hizmetler dahil oluyor;

 • Ameliyat öncesi muayeneler ve testler; endokrinoloji görüşmesi ve yapılacak hormon testlerinin ücretleri
 • Psikiyatri görüşmesi;
 • Göğüs hastalıkları görüşmesi
 • Ameliyat öncesi gereken diğer kan testleri ve görüntülemeler
 • Operasyon ücreti
 • Ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesi 1 gece ve hastane odası 2 gece yatışı ve süreçteki rutin testler ve ilaçlar
 • Ameliyat sonrası ilk 3 ay doktor görüşmeleri ve diyetisyen desteği

Bazı hastaneler, tüp mide ameliyatı paket fiyatlarının içerisine hemen ameliyatın ardından kullanılması tavsiye edilen bir takım destekleyici vitamin ilaçları ve protein tozu, barı gibi ürünlerin maliyetini ve 1. sene bitimindeki rutin testleri ve doktor görüşmesini de dahil ediyorlar ancak bu da hastanenin fiyat politikasına göre ciddi şekilde değişiklik gösteren bir durum olduğu için, ameliyat öncesi hastane ile mutlaka mutabık olunması gereken bir konu.

Ancak bilmeniz gereken bir diğer husus da şu ki; bilhassa özel hastanelerde size ilk görüşmede verilen fiyatlar ciddi şekilde pazarlığa tabi fiyatlardır. Sıkı bir anlaşma sonucunda, ilk aldığınız fiyat teklifinin neredeyse yarısını ödeyerek ameliyat olmanız çok da zor değil.

Tüp Mide Ameliyatı Maliyetleri Neye Göre Belirleniyor?

Bu bilgiden çok emin olmamakla birlikte, mide dikişlerinde kullanılan malzemenin kalitesinin dahi tüp mide ücretlerini etkilediğine dair duyum almıştık ancak bunun dışında ameliyat fiyatlarını doğrudan belirleyen en önemli faktör, operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin ta kendisi ve sağlık hizmetinin alınacağı hastanenin diğer hizmetleri.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatlarını Düşürmek İçin ne Yapabilirim?

Özel hastanede ameliyat olmayı düşünüyorsanız maliyeti düşürmek için öncelikli olarak paket fiyatlarını sormalı ve verdikleri fiyat üzerinden pazarlığınızı yapmalısınız.

Pazarlıklı fiyatınızı da aldıktan sonra son aşamada, ameliyat öncesi testlerinizi daha uygun fiyatlı bir hastanede hatta devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde yaptırma yoluna gidebilir, bu tip maliyetlerin de ücretten düşülmesini talep edebilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Ücretini Taksitle Ödeyebilir Miyim?

Pek çok özel hastane, kredi kartı ile ödemelerde, tüm diğer sağlık hizmetlerinde olduğu gibi tüp mide ameliyatı ücretleri için de peşin fiyatına 3 ya da 4 taksiti vade farksız yapmaktadır ancak mide küçültme ameliyatı ücretini tek seferde çektirebileceğiniz kadar yüksek limitli bir kredi kartınız yoksa o zaman bankalardan tüketici ihtiyaç kredisi çekme yoluna da gidebilirsiniz.

Siz de tüp mide ameliyatı fiyatı araştırması yaparken karşınıza çıkan fiyatları yorumlar aracılığıyla bizlere bildirirseniz, diğer okuyucularımıza fikir vermiş olursunuz.

Sağlıklı günler efendim!

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Leyla dedi ki:

  Merhaba boyum 169 170e yakin kilom 106 VKI 37.3 olarak cikiyor kilo vermek istyrum ama bi turlu basaramiyrum devlet hastanelerinde ameliyati ucretsiz olarak karsiliyor mu? Artik kilom nedebi ile nefes darligi yasamaktyim

  1. Yaprak dedi ki:

   kilonun nedeniyle efor sırasında nefes darlığı yaşamanız yandaş hastalık sayılmaz. Devlet hastanesi tarafından diyetisyene yönlendirilirsiniz. Özel hastanelerde ücreti mukabilinde ameliyat olabilirsiniz. Kilonuz tüp mide ameliyatı olma kriterlerine uygun

 2. Ümit Özcan dedi ki:

  Bir senedir sıra bekliyorum ve devlet amaliyatlari artık karşılanmıyor ne olacak benim ve benim gibi insanların hali

BİR YORUM YAZ