Sivilce ile Mücadelede Nadixa Krem

 • 12 Ekim 2017
 • 8.051 kez görüntülendi.
Sivilce ile Mücadelede Nadixa Krem

Özellikle ergenlik çağındaki gençlerin en büyük problemleri arasında bulunan sivilce bazı durumlarda çok ciddi anlamda dermatolojik vakalara dönüşebilmektedir. Normal şartlarda hemen her ergende bulunan sivilceler cildin alt derisinde birikmekte olan bazı istenmeyen maddelerin zaman içerisinde cilt gözeneklerinden atılamayarak üst derinin hemen altında renkli bir şekilde ortaya çıkmış olan iltihaplı bir yapıdır. Çoğu kendiliğinden geçmekte olan sivilcelerde cilt yapısına ve hormon dengesine bağlı olarak anormal derecede artış göründüğünde mutlaka ekstra kremlerle tedavi yoluna gidilmelidir. Bu noktada en etkili olan Nadixa krem sivilce ile mücadele de oldukça modern ve tıbbi bir çözüm olarak ön plana çıkmaktadır.

Nadixa krem sadece sivilce ile mücadelede kullanılmayan aslında tam anlamıyla ciltte oluşan enfeksiyonları ve bakterilerin ortadan kaldırılmasında devreye girebilen krem formatındaki bir antibiyotiktir. Bu sebeple reçeteli olarak satılmakta olan Nadixa krem gençler tarafından bir cilt bakım ürünü olarak da tercih edilmektedir.Nadixa kremi etkili kılan en önemli husus ise içerisinde bulunan nadifloksasin adlı etken maddedir. İsmini aldığı etken madde Nadixa kreme cilt üstündeki bütün bakterilerle oldukça ciddi anlamda bir mücadele gücü vermektedir. Bu sebeple Nadixa krem son derece etkili bir cilt temizleyici özelliği de göstermektedir.

Nadixa Krem Kullanım Alanları ve Kullanım Şekli

Piyasada 30 gramlık alüminyum tüp formatında satılmakta olan Nadixa krem eczanelerden satın alınabilmektedir. Çok etkili bir antibiyotik olarak cilt üstündeki her türlü bakteri ile mücadele edebilen Nadixa kremin farklı kullanım alanları da bulunmaktadır.

 • Cilt üstünde bulunmakta olan bütün bakterilerle savaşmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Çeşitli sebeplerle cilt üstünde yer alan bakteriler Nadixa krem kullanıldığında oldukça kısa bir sürede ortadan kaldırılmaktadır.
 • Cildin hemen altında bulunan kıl kökünün çevresinde toplanmakta olan bakterilerin aktiviteye geçmesini engelleyici bir özellik taşımaktadır. Aynı zamanda var olan kıl kökündeki bakterileri de çok kısa sürede kurutarak iltihap kurutucu özelliği ile cildi de temizlenmektedir.
 • Bakteriler sebebiyle cilt üstünde veya hemen üst derinin altında meydana gelmekte olan içi dolu çeşitli kabarcıkların ve akne vulgaris isimli sivilcelerin ortadan kaldırılmasında en etkili yöntem olarak ön plana çıkmaktadır.
 • Çeşitli sebeplerle deride meydana gelen enfeksiyonların tedavisinde de Nadixa krem kullanılabilmektedir.
 • Yeni oluşmakta olan sivilceleri söndürücü etkisiyle etkili olan Nadixa krem aynı zamanda henüz tedavi edilmemiş ve giderek ilerleyen aknelerin ortadan kaldırılmasında da çok etkili bir çözümdür.
nadixa krem

Nadixa krem

Cilt üstündeki bütün enfeksiyonlarda ve sivilcelerde son derece etkili olan Nadixa krem kullanılmadan önce mutlaka doktor tavsiyesine uymak gerekmektedir. Özellikle enfeksiyon durumlarında haricen kullanılmaması gereken Nadixa krem sivilce tedavilerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kullanımda en çok dikkat edilmesi gereken nokta reçeteli olarak satılan Nadixa kremi belirtilen dozlarda sürmektir. Aksi takdirde bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Diğer önemli husussa Nadixa kremi özellikle sivilce tedavilerinde mutlaka devamlı ve düzenli bir şekilde kullanılmasıdır. Zira Nadixa krem sivilce tedavilerinde tavsiye edilen kullanım süresi 8 hafta olmaktadır. Aynı şekilde akne tedavilerinde de 8 haftalık periyodun mutlaka tamamlanması gerekmektedir.Nadixa kremin cilde uygulanmasından önce cilt kaliteli bir şekilde temizlenmelidir ve uygulama sırasında mutlaka Nadixa krem çok ince bir tabaka şeklinde sürülerek cildin havalanmasına fırsat sunulmalıdır.Sivilce tedavilerinde pamukla ince bir tabaka oluşturulabilir.

Nadixa Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Son derece etkili bir antibiyotik krem olan Nadixa kullanılırken cilt üstündeki alerji durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer ciltte meydana gelecek olan alerjiler söz konusuysa kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Nadixa krem cilt altında meydana gelmekte olan özellikle kıl çevresindeki enfeksiyonların tedavisinde etkili olan bir uygulamadır.Ancak açık yaralarda kullanımı son derece sakıncalıdır. Bu sebeple açık olan yaraların tedavisinde Nadixa krem kullanılmamalıdır.
 • Kremi yüz bölgesinde kullanırken son derece dikkatli olunmalıdır. Çünkü Nadixa krem kesinlikle ağız yoluyla temas edilmemesi gereken bir etken maddeye sahiptir. Aynı şekilde burun ve gözde Nadixa krem ile temas ettirilmemelidir. İstenmeden olan temaslarda bol suyla bölge yıkanmalıdır.
 • Nadixa krem cilde uygulandıktan sonra güneş temasından kaçınılmalıdır.
 • Sivilce ve akne tedavilerinde kullanılacak olan Nadixa krem 14 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.
 • Özellikle yüz bölgesindeki akne ve sivilce tedavilerinde kullanılmakta olan Nadixa krem uygulandıktan sonra kesinlikle yüze makyaj yapılmamalıdır. Aksi takdirde Nadixa kremin etken özelliği düştüğünden dolayı sivilce ile mücadele yarım kalacaktır.
 • Nadixa kremi cilt üstündeki reaksiyonu sebebiyle kullanım sırasında sert temizleyici ürünler saç boyası, alkollü cilt temizleyiciler uygulanmamalıdır.
 • Hamilelik döneminde kullanmadan önce mutlaka doktora tanışmakta fayda bulunmaktadır.
 • Krem uygulandıktan sonra cilt üstünde bir takım yanmalar, kızarıklıklar ve bazı hassasiyetler ortaya çıkabilir. Eğer ileri boyutlara varmış ise mutlaka doktora müracaat etmek gerekir.
 • Nadixa kremin uygulanması sırasında en çok ortaya çıkan yan etki kaşıntıdır ve cilt için herhangi bir zararı bulunmamaktadır.Nadiren karın ağrısı ve birtakım şişlik durumları ortaya çıkabilmektedir ki hemen doktora gidilmelidir.
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Atakan dedi ki:

  Ben uyguladım yüzüm çok yağlı gibi durdu napmaliyim

 2. Atakan dedi ki:

  Bide uyguladıktan sonra yüzü yıkamak sakincalimi

BİR YORUM YAZ