Kırışıklık Karşıtı Retinol İçeren Kremler

 • 07 Mart 2018
 • 18.251 kez görüntülendi.
Kırışıklık Karşıtı Retinol İçeren Kremler

RETİNOL İÇEREN KIRIŞIKLIK KARŞITI KREMLER, anti-aging kremleri arasında en çok tercih edilenler ve kullanıcı yorumlarına bakıldığında, en iyi geribildirimleri alan kremler şüphesiz ki.

Retinol İçeren Krem Markaları

Kırışıklıklara karşı duran ve yaşlanmanın etkileri geciktiren retinol içerikli ya da aynı işi gören en başarılı markalar ve tavsiyelerimizi sizin için sıraladıktan sonra, retinol içeren kremler, merhemler ve jeller ve anti-aging kullanımı ile ilgili pek çok detaya değindik.

Retinol İçerikli Kırışıklık Karşıtı Kremleri Nedir Ne İşe Yarar?

Belli bir yaştan sonra her insanın kullanmaya başladığı tüm yüz için yada bölgelere özel seçenekleri olan amacı daha genç gözükmek olan kremlere kırışıklık karşıtı kremler deniyor. Kremlerin ana mantığında cildi olduğu şekilde muhafaza etmek daha fazla parlatmak daha gergin tutmak gibi özellikler var ama tabiî ki birer mucize değiller yani kırışıklık kremi kullanıldığı anda kırışmış bir cilt düzelmiyor ya da bir anda parıl parıl parlamıyor ama düzenli kullanımda eskisine oranla daha esnek ve ışıltılı bir cilde sahip oluyorsunuz kremin ne kadar etki edeceği ise kullanmaya başladığınız cildin durumu ile doğrudan bağlantılı.

Bu yüzden kremden mucizeler beklememelisiniz ama eğer kendiniz için doğru kremi kullanıyorsanız. düzenli kullanımda fark yaratacağı kesin bir gerçektir.

retinol içeren kremler

KIRIŞIKLIK KARŞITI KREMLER NE İŞE YARAR?

Kırışıklık karşıtı kremlerin bir sürü kullanım amacı sayılabilir ama bunların hepsi aşağı yukarı aynı yere çıkar kırışıklık karşıtı kremlerin ana mantığı gençliği korumaktır ama biz yine de etkilerini birkaç başlık altında topladık. Kırışıklık karşıtı kremlerin amaçları şu şekildedir;

 • CİLDİ PARLATMA

Genç ciltlerin en büyük avantajıdır en problemli olanı bile ışıl ışıldır aslında yıllarla gelen o matlık ve solgun görünğm yoktur hiçbir tanesinde. Pırıl pırıl parlarlar hepsi ama belli bir yaştan sonra hem vücutun artık daha yavaş çalışmasıyla hem hücre yenilenmelelerinin azalmasıyla hem de zamanla görülen dış etkenlerden dolayı cilt yaşlanmaya başlar önce eski parlaklığını kaybeder mat ve solgun bir görünüm alır bu hastalıklı bir görünüm demek değildir ama eskisi gibi parlamamaya eskisi gibi gözükmemeye başlar cilt işte kırışıklık karşıtı kremlerin vaat ettikleri şeylerden bir tanesi cilde eski parlaklığını geri kazandırmaktır.

Bunu başarıp başarmadıkları tartışmaya açık bir konudur bazı kremler gerçekten çok büyük farklar yaratır ama hiçbir tanesi gençliğin verdiği ışıltıyı vermez.

 • KIRIŞIKLIKLARI ENGELLEME

Yaş alınmasıyla beraber ciltte yıpranmalar meydana gelmeye başlar zaman içerisinde bir sürü dış etkene maruz kalmış bir yapı için bu son derece normaldir ama bu yinede insanların büyük bir çoğunluğunu rahatsız eder, kendilerini eskisi gibi hissetmeyerek rahatsızlık duymaya başlamaları da normaldir aslına bakılırsa.

Sonuç olarak ortada olumsuz anlamda bir değişim vardır ve rahatsızlık duyan herkes buna bir çözüm aramaya başlar kimi kırışıklıklarından kurtulmak için yüz yogası yapar kimi botox yaptırır kimi bol bol su içer vitamin alır kimi gülmez ? kimi ise kırışıklık karşıtı kremlere yönelir. Gülmemek harici hiçbir tanesi mantıksız seçimler değildir aslında ama bugun konumuz olan nokta kırışıklık kremleri

Adından da gayet belli olduğu üzere kırışıklık kremleri kırışlıkları önlemeyi de vaat ederler bunu ne kadar başarabildiklerinden bahsetmek gerekirse yerleşmiş kırışıklıklarda mucize yaratmazlar ama yenilerinin oluşmasını engelledikleri bir gerçektir.

 • YAŞLANMAYI ÖNLEME

Tek bir başlık altında toparlandığında , kırışıklık kremleri yaşlanmayı geciktirmeyi vaat ederler demek doğru olacaktır.

 

KIRIŞIKLIK KARŞITI KREMLERI KİMLER KULLANMALI?

Kırışıklık kremlerini sadece şunlar şunlar kullanabilir gibi bir sınırlama yoktur ama doğru zannedilen bazı yanlışlar vardır bunlar;

 • Kırışıklık karşıtı kremleri yaşlılar kullanmalı   YANLIŞ!

Kırışıklık kremlerini sadece orta yaşlı yada yaşlı olanların kullanabileceği gibi yanlış bir düşünce vardır ve bu çok yanlış bir düşüncedir halbuki  kırışıklık kremlerini baştan önlem almak isteyen 25 yaş üstü insanlar isteğe bağlı olarak gayette kullanabilir bunun hiçbir sakıncası yoktur sadece ciltlerini yormamak için yaşlarına uygun ve hafif yapılı kremler kullanmalılardır birçok markadan genç yaşta olanlar için uygun yapıda kremler vardır.

 • Kırışıklık karşıtı kremleri kırışıklıkları olanlar kullanmalı  YANLIŞ!

Bu da bir diğer yaygın ama yanlış düşüncedir . Kırışıklık kremlerini kırışıklıklar oluştuktan sonra kullanmaya başlamak çok da mantıklı olmayacaktır çünkü o ana kadar çıkmış olanlara pek bir faydası olmayacaktır ama kırışıklık karşıtı kremleri olması gerektiği gibi kırışıklıklar başlamadan kullanmak oluşumu önleyecektir ve kullanmaya kırışıklık oluşumu öncesinde başlandığı için varolan kırışıklıkları nasıl geçiririm gibi bir dert olmayacaktır.

Durum böyle olunca da kırışıklık kremi kullanmaya kırışık oluşmadan önce başlayanlar kırışıklık kremi kullanmaya kırışıklıkları oluştuktan sonra başlayanlara göre daha avantajlı olacak ve daha gergin bir cilde sahip olacaklardır.

 1. Kırışıklık karşıtı kremleri kırışan herkes kullanmalı  YANLIŞ!

Bu direkt söylenen bir cümle olmasa bile böyle bir algı vardır ve yanlış olmasının yanı sıra nahoş bir algıdır. Bir kozmetik mağazasına girdiğiniz zaman bile eğer kırışıklıklarınız varsa hemen kırışıklık karşıtı krem satmaya çalışırlar halbuki bazı insanlar kırışıklıklarını yaşanmışlık sayarlar ve kurtulmak gibi bir istekleri olmaz yada bir anlam yüklemeseler bile umursamazlar ve yine böyle bir dertleri olmaz bu yüzden her kırışıklıkları olan insan kırışıklık karşıtı krem kullanmak zorunda değildir.

Nasıl kullanmak isteyen öyle daha mutlu olacak olanlar kullanıyorsa bunun tam tersi durum kendisi için bir anlam ifade etmeyenlerin kullanmasına gerek yoktur.

 

KIRIŞIKLIK KARŞITI KREM SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Kırışıklık karşıtı krem seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır eğer kırışıklık karşıtı krem alırken rastgele seçim yapılırsa kremin faydadan çok zararı  görülebilir;

 • MARKA; Kırışıklık kremleri eskiden birer lüksmüş ama şu anda kırışıklık kremlerine ulaşmak hiç zor değil her marka ve fiyat aralığında kırışıklık kremi bulmak mümkün ama bu o kadarda iyi bir durum değil çünkü kırşıklık kremleri direkt olarak cilde nüfuz ediyorlar bu yüzdende en az zarar verecek olanı tercih etmek esastır zaten vaatleri sebebiyle hepsinin içinde çok fazla kimyasal bulunur ama kötü bir markadan alınanlarda çok daha fazla zararlı kimyasal bulunur ve bu da cildinizi daha kötü hale getirir.
 • Burada kast edilen kötü markalara ait kremler kesinlikle ucuz kremler demek değildir kötü ve tercih edilmemesi gereken kremler derken kast edilen şey cilt bakımı markası olmaya ve bu alanda bir geçmişi olmayan markaların her kulvara el atma her yerden para kazanma istekleriyle bu sektöre girmesidir bunu yapan markalar genellikle saç bakım markalarıdır halbuki saç ve cilt çok farklı iki kulvardır yani çok ünlü bir saç bakım markasının kırışıklık karşıtı kremi bir sürü zararlı kimyasal dolu ve işe yaramaz bir krem çıkabilir.

 

 • CİLT TİPİ: Kişinin kırışıklık karşıtı kremler de dahil olmak üzere her türlü cilt ürünü seçiminde cilt tipine dikkat etmesi gerekir çünkü her cilt farklıdır ama bu farkları biraz daha küçük kapsama almak için cilt tipleri belirlenir böylece bir şeyin size ne kadar iyi geleceği hakkında siz, her türlü müşterisini memnun etmek isteyen marka fikir sahibi olur.
 • Örneğin yağlı ciltliyseniz sizin kuru ciltliler için olan bir kremi kullanmamanız gerekir çünkü kuru ciltli birinin neme sizden çok daha fazla ihtiyacı vardır ve o nem size fazla gelir bu yüzden krem seçerken cilt tipinize dikkat etmeniz çok önemlidir.
 • YAŞ: Kırışıklık karşıtı kremler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer kriter ise ‘yaş’.  Gerçek cilt bakım markalarının kremleri yaşlara göre de ayrılır örneğin 40 yaş üstü olanlar 25 üstü olanlar 60 üstü olanlar . Bu hem sizin kendinize ağır gelecek bir kremi almanızı önler hem de beklentilerinizi karşılaması açısından memnun eder çünkü hafif yapılı bir krem yaşı ileride birini , çok ağır yapılı bir krem ise genç birini memnun etmeyecek beklentisini karşılamayacaktır.

KIRIŞIKLIK KARŞITI KREMLERİN ZARARLARI VAR MI?

Kırışıklık karşıtı kremlerin doğru ve yerinde kullanımının kimyasal almak dışında herhangi bir zararı yoktur ama yanlış seçilen kremler şunlara sebep olabilir;

 • Lekelenme
 • Kırışıklıkların artması
 • Cildin matlaşması
 • Solgun görünüm

 

RETİNOL İÇEREN KIRIŞIKLIK KARŞITI KREMLER

Aslına bakarsanız kırışıklık karşıtı kremlerin çok büyük bir çoğunluğu retinol içerir. Retinolün yapısından dolayı retinol içeren kremler diğerlerine göre çok daha etkilidirler , bakıldığı zaman en başarılı kırışıklık kremlerinin içinde retinol bulunur ancak retinol doktorlar tarafından uzak durulması gereken maddeler arasındadır. Kısa sürede çok iyi gelse de uzun vadede etkilerinin kötü olacağını söyler konunun uzmanları ancak yinede etkisi sebebiyle tercih edilmeye devam edilir bu doğru mudur değil midir tartışmaya açık bir konudur çünkü bütün kırışıklık kremleri  kimyasalla doludur bazı insanlar en zararlı olanlarından kaçarken bazıları daha iyi sonuç almak için diğerlerine nazaran daha zararlı kimyasalları almayı tercih edebilirler bu kişisel bir tercihtir.

RETİNOL NEDİR?

Retinol bir A vitamini türüdür ve cilt bakım sektörünün bir çok kısmında çokça kullanılır hem oldukça etkili bir madde olması hem de elde edilmesi zor olmadığından çoğu üründe vardır.

Retinol;

 • Cilt rengi açma
 • Akne tedavisi
 • Siyah nokta tedavi
 • Kırışıklık tedavisi

Gibi bir sürü konuda muadili az bulunacak kadar başarılı bir maddedir.

En başarılı sivilce jellerinin , en başarılı siyah nokta jellerinin , en başarılı kırışıklık karşıtı kremlerin hepsinde retinol bulunur.

Retinol hiç kimseye tavsiye edilmez ama 30 yaş altı olanlara hiç tavsiye edilmez. 30 yaşından küçükseniz özellikle uzak durmanızda fayda var.

 

RETİNOLUN ZARARLARI

 • Kullanım bırakıldığında kırışıklıklarda artma başlar.
 • Güneş hassasiyeti yaratır.
 • Güneş ve rüzgar yanıklarına açık kapı bırakır.
 • Lekelenme yapma olasılığı vardır.

 

KULLANIMI SIRASINDA AKSATMADAN EN AZ 30 SPF İÇEREN GÜNEŞ KREMİ KULLANMAYI İHMAL ETMEYİN…

 

ÇOK SORULAN SORULAR

 

KIRIŞIKLIK KARŞITI KREMLER DAHA ÇOK KIRIŞTIRIR MI

Bu çok sorulan bir sorudur bu soruya şöyle cevap verebiliriz ki kırışıklık karşıtı kremler korkulması gereken kremler değillerdir yani ‘asla kullanma bak daha fena olursun’ anlayışı kişi kendine uygun kremi kullandığı sürece yanlıştır.

Kırışıklık kremlerinin daha fazla kırıştırdığı düşüncesinin tek bir doğru tarafı vardır o da kırışık karşıtı kremler kullanmayı bıraktığınız zaman kırışmayı hızlandırırlar bu doğru bir bilgidir ancak siz artık ‘benim için önemli değil kırışıklık’ deme seviyesine gelene kadar kullanacaksanız rahatsız olmanız gereken bir durum yok demektir.

KIRIŞIKLIK KARŞITI KREMLER TÜYLENME YAPAR MI

Kırışıklık karşıtı kremler tüylenme yapar mı sorusu zor bir sorudur çünkü cevabı değişebilir genel anlamda hayır yapmazlar çünkü yüz bölgesinde kullanmak üzere üretilirler ama bazen bazı ciltler nadir de olsa farklı reaksiyonlar verirler ve bunlardan biri tüylenme olabilir bunun için garanti vermek çok mümkün değildir ne yazık ki .

 

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ