Kuru Cilt Kırışıklığa Neden Oluyor mu?

  • 22 Ağustos 2017
  • 525 kez görüntülendi.
Kuru Cilt Kırışıklığa Neden Oluyor mu?

Kuru cilt kırışıklara neden olur cümlesi tamamen bir efsane, çünkü kuru cilt kuru olmayan cilde göre daha kırışmış görünüyor. Bu kadar basit.

Normalden yağlı cildi olanlar bazen daha az kırışıklığa sahip gibi algılanır, ancak daha düzgün bir cilt dokusu oluşturan kendi doğal nemlendiricilerine sahip oldukları için bunlar olur. Cilt kuruduğunda ya da kurutulduğunda, herhangi bir kırışma ya da kusur daha fazla görünecektir.

Bir nemlendirici uygulamak cildin daha genç görünmesine yardımcı olabilir kırışıklıkları daha az belirgin hale getirir, ancak cildinize yenilenmesi, gençleşmesi veya korunması gereken şeyleri vermekle aynı işlevi görmez.

 

Kırışıklıklara ne neden olur?

Sonsuz çalışmalar cilt yaşlanmasının “dışsal” veya “içsel” nedenlerden kaynaklandığını gösterir.

Ekstrensek yaşlanma, öncelikle korunmasız şekilde güneşe maruz kalmanın verdiği güneş hasarıyla ilgili olmakla birlikte, kirlilik ve sigara içmeye devam eden çevresel saldırıları da içerir. Kısa vadede cilt için kötü ve uzun vadede son derece kötüdür.

Kırışıklık oluşumu tekrar eden kas hareketleri (gülümseme ve kaş çatma çizgilerinin ortaya çıkması), orta yaşlılık değişiklikleri, yağ tükenmesi, yağ kaybı ve hastalık gibi çeşitli etkileri içerir. Ve unutmayalım, sadece her yıl yaşlanmak, kırışıklıklar yaratacaktır!

Araştırmalar, cildin yaşlanması ve kırışıklıkların çok daha kötü hale gelmesi dış yaşlanma faktörleri yüzünden çok daha erken ortaya çıktığını gösteriyor. En büyük suçlu mu? Kusursuz güneş ışığına maruz kalmanın yıllar süren birikimi. Çok sayıda araştırma, gördüğümüz “yaşlanma” nın% 80 ila 90’ının korunmasız güneşe maruz kalmanın bir sonucu olduğunu gösterir!

 

Yaşlanma Testi

Cildinizi güneşten koruyamamanın, cildinizde kırışıklıkların, sarkmanın ve pürüzlü cilt tonu ile daha yaşlı görünmesine neden olduğundan emin olabileceğinizi nasıl bileceksiniz?

İşte cevap: 35 yaşın üzerindeyseniz, vücudunuzun korunmasız olarak güneşe maruz kalan ve güneşten etkilenmeden kalan kısımlarla karşılaştırmayı bir deneyin.

sırtınıza, iç kollarınıza ve karnınıza bakın. Güneşi pek görmeyen bu alanlarda “yaşlanma” belirtisi olmaz. Genç görünen alanlar! Güneşi koruma olmadan gören alanlar daha yaşlı, daha az parlak, daha kırışmış görürler. Şimdi, korunmasız güneşe maruz kalmanın ve kırışıkların ne kadar güçlü bir şekilde bağlantılı olduğunu gördünüz.

Gerçek: Güneş hasarı, korumasız cildi gün ışığına maruz bırakıldığı ilk dakikada başlar!

 

Kuru Ciltlere ve Kırışıklıklara Çözüm için Ne Yapabilirsiniz?

Hemen hemen her nemlendirici kırışıklıkların görünümünü iyileştirir, ancak cildiniz yalnızca geçici bir düzeltmeden daha fazlasını hak ediyor. Uzun süren önemli değişiklikler yapmak için, cildinizde yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek için kanıtlanmış, kırışıklıkların ortaya çıkışı, pürüzlü cilt tonu ve sıkılığın kaybolması gibi kanıtlanmış en gelişmiş malzemeleri içeren bir formül gerekir.

Antioksidanlar, cilt yenileyici içerikler, cilt yenileyici maddeler ve gün boyunca SPF 30 veya daha üstü geniş spektrumlu bir güneş kremi en etkileyici çözümü sunacaktır.

  • Antioksidanlar, çevrenin cildinizdeki günlük saldırılarına karşı savaşmanızda size yardımcı olur. Cilt bakımında zarar zararlı olan tüm ürünlerin verdiği hasarırı en aza çeker.
  • Cilt yenileyici içerikler, cildin pek çok düzeyde dönüştürülüp yenilenmesine ve yeniden canlanmasına yardımcı olabilir.
  • Deri yenileyici maddeler, çoğunlukla korunmasız güneşe maruz kalma, yaşlanma ve cildi yoğunlaştıran maddelerle cilt bakım ürünlerini kullanarak daha fazlasını yapamayan maddelerdir. Bu maddelerin deriye geri verilmesi, en iyi derecede sulu, yumuşak ve ışıltılı olmayı sürdürmenin başlıca yoludur. Sizi rahatsız eden bu kırışıklıklar daha pürüzsüz bir görünüm alacak, sonsuza kadar kaybedildiğini düşündüğünüz genç görünüm ve ışıltıyı açığa çıkaracaktır – fakat bir başka kritik adım var: Güneş koruması!
  • Güneş koruması daima pastanın kremasıdır. Yılda 365 gün etkili bir güneş kremi SPF 30 veya daha yüksek bir değer kullanmak gerekir. Güneş gözlüğü konusu kırışık önleyici mucize bileşenler kadar seksi olmayabilir, ancak güneş kremi olmadan cildinizin kırışıklıklara ve yaşlanmanın diğer görünür bulgularına direnmesine yardımcı olduğunu unutmamak gerekir.

 

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ