Kıvırcık Saçlara Bakım Önerileri

  • 03 Şubat 2017
  • 4.203 kez görüntülendi.
Kıvırcık Saçlara Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlara bakım önerileri vermeden önce biraz sorunlardan bahsedelim. Yıllardır kıvırcık saçlarımızın edebi ve mecazi ağırlığı altında mücadele ettik ve başımızın üstünde duran çalı dalına birçok saç bandı denedik.  Yıllarca, kızları en düz saçlarla vitrinleyen ve onları “muhteşem” olarak nitelendiren şampuan reklamlarını izledik.Evrensel güzellik standartlarına karşı mücadelemiz ateşli ve güçlü olsa da ,hep başka bir günü beklemek zorunda kalacağız.Bugün ise çılgın kıvırcık saçlarımız yüzünden karşı karşıya kaldığımız tüm mücadeleleri tartışalım.

kıvırcık sarı saçlar

Bozduğun tarak ve fırça sayısı:

Kaç kez kıvırcık saçlarını taramaya çalışırken elinde yarım tarakla kaldın? Çok fazla dediğinizi duyar gibiyim.Bunu biliyor musunuz bilmiyorum, fakat zaten kabarık ve dolaşık saçlarınızı birde zorla açmaya çalıştığınızda çok acı çekiyorsunuz çook.

 

Çok fazla yağ:

Muhtemelen küçüklükten bu yana yağlarla boğuşup durmuşsunuzdur. Ancak saçlarınız bir sünger gibi emicidir. Her ay yeni bir bakım yağı satın almakta biraz maliyetli gelebilir.

 

Saç stili rehberleri:

Evet,o bıktığınız saç stili öğreticiler. Her zaman güzel düz saçlarla başlarlar.İzlediğiniz videolarda bile saçını yapan kadınla konuşurken bulursunuz kendinizi..senin gibi saçlarım yok,o örgüyü ben örseydim kafamda bir kuş yuvası taşıyor olurdum,bu karmaşık saç modellerinden birisini yapmak sonsuza dek sürer ve hala onun ki kadar düzgün görünmeyecek,kollarım koptu …

 

Saçınızı düzleştirmek sonsuza dek sürüyor:

Saçınızı düzleştirmeden en az bir hafta önce kendinizi zihinsel olarak hazırlamanız gerekiyor çünkü, en az bir saat ve korkunç el krampları sizi bekliyor. Ve saçlarınızı sık sık düzleştirdiğinizde artık eskisi kadar güzel kıvırcıklarınızın olmayacağından da emin olabilirsiniz.

 

Bukleleriyle ünlenmiş kadınların resimlerine bakmak acı vericidir:

Bahsettiğim konuyu biliyorsunuz. Shakira, AnnaLynne McCord ya da Alicia Keys gibi güzel kıvırcıklara sahip kadınları gördüğümüzde içimizde bir adaletsizlik hissi oluşuyor. Gökyüzüne bakıp çığlık atmak istiyoruz.

 

Kıvırcıklar:

Ne kadar çok serum veya bakım kremi kullanırsanız kullanın kıvırcık saçlarınız birkaç saat içerisinde tüm sinir bozuculuğuna geri dönüşecektir. Özellikle de açık saçlarla uyumak tam bir kabustur. Sabah uyandığınız da ise o düğümleri açmak için her şeyi yaparsınız.

turuncu kıvırcık saç modeli

Saçlarınızın en yakın dostu tel tokaları da unutmamak gerekir çünkü o karışıklığı sakinleştirmenin başka yolu yoktur.

 

 

KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

 

  • İlk olarak seçtiğiniz şampuanlara özen göstermelisiniz. Kendi saç tipinize ya da istediğiniz özelliklere uygun daha dolgun, belirgin bukleler gibi şampuan seçimleri yapabilirsiniz.

 

  • Kıvırcık saçlar düz saçlara oranlara daha kuru ve daha çabuk kırıldığı için mutlaka bir saç kremi kullanmanızı öneririm. Haftada bir kez de saçınıza bakım yaparsanız (bazı markaların maskeleri ya da argan, hindistan cevizi, badem yağı gibi doğal yağ karışımlarını tercih edebilirsiniz)şekillendirme konusunda da rahatlık yaşayacağınızı söyleyebilirim.

 

  • Saçlarınızı yıkarken fazla karıştırmamaya dikkat edin. Tarak seçiminizde kıvırcıklarınızı etkileyen bir etmendir, fırça ve küçük aralıklı taraklar yerine kalın uçlu geniş araklı taraklar tercih ederseniz daha güzel kıvırcıklara kavuşacaksınız. Eğer saçınızın kabarmasından ve elektriklenmesinden şikayetçiyseniz plastik taraklar değil tahta tarak kullanmasınız.

 

  • Saçınızı açarken saç açıcı spreylerden faydalanabilirsiniz. Kurutma konusu ise en çok yapılan yanlışlardan biridir, ıslak saçlarınızın suyunu almadan kurutmamalısınız, önce bir havluyla saçınızın nemini alın ve kuruturken de saç kuruma makinesini ise difüzör başlığıyla kullanmalısınız. Son olarak da daha kolay şekillendirmek isterseniz saç spreyi, saç şekillendirici kremleri kullanabilirsiniz.

 

  • Ve bir ipucu olarak da yatarken bone kullanmanızı tavsiye ederim. Sabah uyandığınızda kabarmış, birbirine girmiş karışık saçlardan kurtulmuş olursunuz.

 

Kıvırcık saçlarımızla yüzleştiğimiz tüm bu sıkıntılara rağmen, o güzel kıvırcıklarımızı seviyoruz çünkü bizi kalabalıkta ön plana çıkartıyorlar. Ve her kıvırcık saçın kendine özgü bir kişilik taşıdığı için bize kendimize özgü bir bireysellik kazandırıyor. Her başına buyruk özgürlük arayışında ki kıvırcığınıza rağmen saçlarınızı sevin ve kucaklayın.

 

Kıvırcık saçlar için bakım önerileri verebilecek olanları yorumlar kısmına bekliyoruz. Özellikle uygulamalarınızdan bahsetmenizi rica ediyorum.

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. asuman dedi ki:

    ben kıvırcık olmak isterken permadan dolayı mahvettim saçlarımı

BİR YORUM YAZ