Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik

  • 17 Nisan 2018
  • 1.576 kez görüntülendi.
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik

karın germe ameliyatı sonrası doğum yapılabilir mi?Başlangıçta hızlı kilo alıp vermeye ve hamileliğe bağlı olarak olmak üzere, daha pek çok benzeri durumun sonucu olarak yumuşayan ve esneyen karın dokusunda ciddi sarkmalar meydana gelmekte ve karın bölgesindeki sarkık deriler, hem estetik görünümü ciddi şekilde bozmakta hem de genital bölge ile birleşen kısma doğru sarkarak bölgede havasızlığa dolayısıyla da terleme ve kokuya yol açan sorunlara sebebiyet vermektedir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir? Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır?

Karındaki sarkmanın ve aynı dönemde oluşan karın çatlaklarından kurtulmanın önüne geçmenin tek yolu, cerrahi bir işlem olan karın germe ameliyatıdır. Karın germe ameliyatı, majör bir operasyon olduğundan, ameliyat öncesi hekim seçimi ve ilerleyen dönemlerle ilgili iyi bilgi edinilmesi elzemdir. Bilhassa, ameliyat sonrası kilo alıp verme durumunun tekrarlanabilme ihtimali olan kişilerin, konuyu hekimleri ile detaylı görüşmeleri önem teşkil etmektedir.

Ani kilo alımına bağlı olarak hızla büyüyen, büyürken gerilen ve genişleyen karın bölgesinde çatlaklar oluşmakta ve alınan kilolar, ağır egzersizler ve hafif bir diyet programı sayesinde verilmediği sürece, karın dokusundaki yumuşamanın önüne geçmek mümkün olmamaktadır.  Karındaki sarkık derilerden kurtulmanın yegane yolu ise, uzman plastik cerrahi uzmanı bir hekim tarafından, yumuşamış ve esnemiş karın bölgesi derisinin aşağıya doğru çekilerek, bozuk yapıdaki derinin vücut dışarısına çıkarılması ve kalan derinin gerilerek alt kısma dikilmek suretiyle sabitlenmesi şeklinde gerçekleştirilen karın germe estetiği.

Karın germe estetiği mini karın germe ameliyatı ve tam karın germe ameliyatı şeklinde 2 farklı şekilde uygulanıyor. Bir tanesi daha az invasif bir işlem olmakla birlikte, tam karın germe estetiğinden edinilen sonuçlar mutlaka ki daha başarılı.

Karın germe estetiği öncesi ve sonrasında bölgedeki değişimi görebileceğiniz bir videoyu sizlerle paylaşmak istiyoruz;

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik

Karın dokusundaki sarkmalar; gebelik sonucu hızlıca büyüyen göbek ve doğum sonrası aniden kilo kaybı olabileceği gibi, daha önce anne olmamış kadınların da ani kilo alıp vermelere bağlı olarak başına gelmiş olabilir.

Yakın zamanda olmasa da ilerleyen yıllar içerisinde bir kez daha gebe kalmayı planlayan ya da daha önce doğum yapmamış ancak karnındaki sarkmalardan şikayetçi olan kadınlar ise, hamilelik sonrası karın germe estetiği ile elde ettikleri sonuçları kaybedeceklerini düşünerek, bebek sahibi olma sayfasını sonsuza dek kapatana kadar ameliyatlarını ertelemektedir. Peki buna gerçekten gerek var mı?

Karın Germe Estetiği Olduktan Sonra Hamile Kalabilir Miyim?

Açıkçası doktorların pek çoğu da; mümkün olan durumlarda karın germe estetiğinin hamilelik planlarının son erdirilmesinden sonra yapılmasını tavsiye ediyorlar zira karın germe sırasında, adından da anlaşılabileceği gibi, gevşemiş doku aşağıya doğru tabi caizse çekiştirilerek sabitleniyor ve arda kalan sarkmış deriler vücut dışına atılıyor ve ameliyat sonrası son derece gergin ve estetik bir görünüme sahip olan karın yeniden bir kilo alıp verme durumu olduğunda bir miktar gevşeme yapabiliyor.

Obezite cerrahisi genel adıyla anılan ve son yıllarda son derece popülerleşmiş olan tüp mide ameliyatları sonrasında da sıklıkla başvurulan bir estetik operasyon olan karın germe, kilo verme süreci hala devam eden, kilosu sabitlenmemiş kişilere nasıl ki önerilmiyorsa, hamilelik planı yakın zamanda olan kişilere de önerilmiyor.

Ancak karnınızdaki sarkmalardan şikayetçiyseniz ve önümüzdeki 2 yıl içinde gebelik planınız yoksa karın gerdirme operasyonunuzu bekletmeniz için bir sebep de yok! Gebelikte uygulanacak cilt bakımı tavsiyeleri sayesinde, minimum zararla atlatma şansınız da oldukça yüksek.

Karın Gerdirme Estetiği Sonrası Kontrollü Hamilelik Mümkün

Gebe bir kadının, 38-40 haftalık gebeliği boyunca ortalama olarak 8 ila 12 kilo alması sağlıklı olarak kabul edilen kilo alma skalası. Şayet karın bölgenize estetik yaptırmak istiyorsanız ve sonrasında gebelik planınız varsa ya da hali hazırda karın estetiği yaptırdığınız halde hamile kaldıysanız ya da kalmayı düşünüyorsanız, telaşa mahal yok!

Kontrollü bir gebelik süreci geçirerek ve hamilelik boyunca beslenme ve egzersizlerinize dikkat ederek, karnınızda sarkma ve gevşeme olmasının önüne geçebilir ve istenmeyen sonuçlar doğurmasını engelleyebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken unsurlar şunlardır;

  • Karın germe ameliyatının ardından gebelik için en az 12 ay ideal olarak 18-24 ay beklemelisiniz.
  • Gebeliğiniz boyunca 10 kilodan fazla almamalısınız
  • Gebeliğin son dönemlerinde kilo alım hızı artacak olsa da genel olarak tüm hamilelik haftaları süresince alacağınız toplam kiloyu dengeli bir şekilde almaya çalışmalısınız
  • Kilo almamak adına bebeği aç bırakacak yanlış bir diyet, sağlıksız bir doğuma sebebiyet verebilir. Bu yüzden kendinize değil, bebeğe kilo aldıracak yiyecekleri tercih etmelisiniz. Protein yönünden zengin beslenmelisiniz.
  • Doktorunuza danışarak gebelik boyunca yapılması uygun görülen egzersizlerini sıkı bir şekilde takip etmelisiniz.
  • Doğum sonrası hamilelik kilolarınızı kaybederken de diyetinize ve egzersizinize önem vermelisiniz.
  • Yeni çatlakların oluşumunu engellemek için nemlendirici kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Normal Doğum Yapılabilir mi?

Karın germe estetiği sırasında bikini hattı boyunca atılan dikişlerin patlama daha doğru tabiriyle yırtılma ve açılma yapma riski sebebiyle, pek çok kadın karın estetiği sonrasında normal doğumu tercih etmiyor. İşin aslı şu ki; eğer ameliyatınızın ardından yeterince süre geçmediyse bu gerçekten de büyük bir risk. Her ne kadar geri döndürülebilen bir risk de olsa, revize ameliyatına yol açabilecek kısacası baş ağrısına gereksiz yere sebebiyet verebilecek bir risk olduğu için alınmaması daha doğru olur.

Daha küçük bir ihtimal olmak üzere, dikişlerinizin açılması ciddi kan kayıplarına yol açarak hayati tehlike de doğurabilir ancak bu konularda daha detaylı bilgiyi, kadın doğum uzmanınızdan ya da karın germe estetiğini yapacak hekiminizinden alabilirsiniz. Karın germe estetiği ile ilgili daha detaylı bilgiyi kaynak olarak kullandığımız sayfa  dryuceldemir.com dan bulabilirsiniz.

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ