İburamin Zero Şurubu Kullanımı Ve Yan Etkileri

 • 08 Ekim 2017
 • 20.779 kez görüntülendi.
İburamin Zero Şurubu Kullanımı Ve Yan Etkileri

Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde etkili bir şekilde kullanılan İburamin Zero, mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gerekli olan bir ilaçtır. Genel olarak 2 yaşından daha büyük çocukların kullanımına da uygun olan bu şurup; ateş düşürücü bir etkiye de sahiptir. Bunun yanı sıra ağrı kesici özelliği de bulunan İburamin Zero, baş ağrısı, sinüzit gibi pek çok farklı sağlık sorununa karşı da etkili olmaktadır.

Ayrıca İburamin Zero, öksürüğü kesen bir etkiye de sahip olmaktadır. Sıralan bu özellikler sayesinde pek çok önemli sağlık sorunun giderilmesinde etkili olan İburamin Zero şurubu, reçete ile satılmaktadır. 100ml cam şişe içerisinde ve kapalı kutularda bulunan İburamin Zero, içeriğinde etken madde olarak; Ibuprofen ve Klorfeniramin Maleat barındırmaktadır. Şurup genel itibariyle kış aylarında sıklıkla karşılaşılan sağlık sorunlarına karşı etkili olan bir şurup olarak tanımlanmaktadır.

İburamin Zero şurubunu 2 yaşından küçük olan çocukların kullanılması kesinlikle uygun değildir. Çocukların yanı sıra yetişkinlerde de kullanılmaktadır. Yüksek ateş ve öksürüğe de iyi gelen şurup daha pek çok farklı sağlık sorununa da iyi gelmektedir. İburamin Zero şurubunun iyi geldiği rahatsızlıkları sıralayacak olursak;

 • Soğuk algınlığı ve grip
 • Solumun yolu hastalıkları
 • Vücut kırıklığı ve baş ağrısı
 • Burun akıntısı ve sinüzit
 • Kas ağrısı ve yükse ateş
 • Diz ve eklem ağrıları
 • Öksürük ya da kuru öksürük

Görüldüğü üzere İburamin Zero pek çok farklı sağlık sorununa iyi gelmektedir. Bundan dolayı pek çok eczanede rahatlıkla bulunabilmektedir.

İburamin Zero Nasıl Kullanılır?

İburamin Zero şurubu mutlak suretle doktor kontrolünde alınması gerekli olan bir şuruptur. Bu doğrultuda doktorunuzun belirttiği şekilde kullanılması önemli olmaktadır. Ayrıca çocuklarda belirtilen dozun aşılmamasına özel önem gösterilmesi gerekli olmaktadır. Yan etkilerinden korunmak için ilacın fazla dozda kullanılmaması önemli olmaktadır. İburamin Zero, tok karınla alınması gerekli olan bir şuruptur. Zira bu şurup aç karınla emilimi hızlı olan bir şuruptur. Dolayısıyla aç karınla olası yan etkilerin görülme olasılığı artmaktadır.

Bunun için şurubun tok karınla alınması önemli olmaktadır. İburamin Zero çocuklarda ateş düşürücü olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu noktada doktorun önermiş olduğu dozu aşmadan çocuklarda bu şurubun kullanılması oldukça önemli olmaktadır.  Günlük doz oranı 40 mg/kg’ı kesinlikle aşmamalıdır. Yaşlılarda İburamin Zero şurubunun kullanılması yaşlılarda tavsiye edilmemektedir. Ancak kullanılması zorunlu olduğu durumlarda en düşük dozda kullanılması gerekli olmaktadır. Ayrıca 65 yaşından büyüklerde kesinlikle doktor gözetiminde verilmelidir.

İburamin Zero şurubu antibiyotik ilaç olarak tanımlanmaktadır. Antibiyotik ilaçlar sınıfından olması onun pek çok farklı sağlık sorunlarında etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. İlacın en etkili olduğu sağlık sorunu ise ateşli hastalıklardı. Bu noktada çocuklarda ve yetişkinlerde pek çok farklı sağlık sorununun çözümü noktasında da etkili olarak kullanılmaktadır. İburamin Zero şurubunun kuru öksürük de dahil olmak üzere öksürük sorununun giderilmesinde de etkili olarak kullanıldığı bilinmektedir.  İburamin Zero şurubu, gün içerisinde 6 saatte bir kullanılması uygun olan bir ilaçtır. Ancak bazı durumlarda 4 saatte bir de kullanılması mümkün olmaktadır.

İburamin Zero Şurubunun Yan Etkileri

İburamin Zero şurubu oldukça etkili bir ilaçtır. Ancak bazı yan etkileri de bulunabilmektedir. Bu noktada genel olarak doz aşımından kaynaklı olarak yan etkilerinin görülmesi durumu yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra içeriğinde bulunan bileşenlerin alerjiye sebep oluyor olması da yan etkilerinin sıklıkla görülmesinde etkili olmaktadır. Bundan dolayı ilacın içeriğindeki bileşenlere karşı bir alerjinin bulup bulunmadığının bilinmesi şart olmaktadır. Şayet ilacın yan etkilerinden birisinin görülmesi durumunda hiç vakit kaybetmeden ilacın kullanımının durdurulması gerekli olmaktadır. Bununla beraber bu konuyla alakalı olarak doktorun bilgilendirilmesi şart olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında ilacın verilmesinden sonra hastanın gözlenmesi gerekli olmaktadır. Zira bu sayede ilacın yan etkilerinin görülüp görülmediği anlaşılmaktadır. Özellikle çocuklarda ilaç kullanımının akabinde çocukların gözlenmesi önemli olmaktadır.

İburamin Zero ilacının ciddi yan etkilerini sıralayacak olursak;

 • Yüzde, dudaklarda, göz kapaklarında ve boğazda şişme
 • Nefes darlığı sorunun yaşanması
 • Deride şiddetli kaşıntı ve döküntü
 • Tansiyon düşmesine bağlı çarpıntı yaşanması
 • Baş dönmesi ve aşırı duyarlılık durumunun yaşanması
 • Zor nefes alma ya da hırıltılı nefes alma
 • Kan basıncında düşme ve kalp atışlarında düzensizlik yaşanması
 • Gözlerde ve deride sarılık durumunun yaşanması
 • Dışkıda ya da kusmukta kan ya da siyah renkli kan belirtisi
 • Deride morluklar ve kaslarda ani güç kaybı
 • Ağızda ve vücudun farklı bölümlerinde su toplanması ya da kırmızı döküntüler

Gibi pek çok farklı ciddi yan etkilerin görülme olasılığı bulunmaktadır. Belirtilen bu hususlardan herhangi birinin yaşanması durumunda hiç zaman kaybetmeden doktor ile iletişime geçmek gerekmektedir. Gebelik durumunda bu şurubun kullanımından kaçınılması gerekli olmaktadır. Özellikle hamileliğin son 3 ayı içerisinde İburamin Zero, kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca İburamin Zero, annelerde emzirme dönemlerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Zira ilaç emiliminden hemen sonra anne sütüne de geçmektedir.

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ