Hametan Krem Nedir,Neden ve Nasıl Kullanılır ?

 • 02 Ekim 2017
 • 129.548 kez görüntülendi.
Hametan Krem Nedir,Neden ve Nasıl Kullanılır ?

Hemen hemen bütün evlerin ecza dolaplarında bulunan annelerin kesinlikle çantalarından eksik etmediği Hametan krem oldukça fonksiyonel olan cilt bakım çözümlerindendir. Son derece kaliteli bir altyapı ile üretilmiş olan Hametan krem iki farklı formatta piyasaya sürülmektedir. Bunlardan birincisi olan Hametan krem kendine has formu ile birlikte reçeteli olarak yazılan bir ilaç türüdür. İkinci grupta yer alan Hametan Pomad ise yine birçok fonksiyonu beraberinde getiren oldukça etkili bir yöntemdir.

Prospektüs gereği daha çok yanıklar, yaralar, yaralanmalar ve deri lezyonları için kullanılmakta olan Hametan krem türleri içindeki etkili maddeler sayesinde oldukça kaliteli bir cilt bakım ürününe de dönüşmektedir. Bu sebeple özellikle bayanlar tarafından sürekli olarak bulundurulan bu krem türü çok hızlı reaksiyon göstererek cilt üstünde istenen olumlu etkileri ortaya çıkartabilmektedir.

Hametan Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Alüminyum tüp konsepti ile satışa sunulmakta olan Hametan krem 30 gramlık bir üretim tarzı ile paketlenmektedir. 100 gramın içerisinde bulunan hamamelis etken maddesi 0,64 miligram olarak ölçeklendirilmiştir. Kremin en önemli özelliği içerisindeki etken madde olan hamamelis vücuda özellikle deri bölgelerine çok hızlı bir şekilde nüfus edecek şekilde yoğunlaştırılmış olmasıdır. Hamamelis dediğimiz etken madde bir sulu özet olarak çok farklı fonksiyonlar icra etmektedir. Bu açıdan bakıldığında hamamelis,astrenjan dediğimiz doku büzücü özelliği göstermekte ve ciltteki yaraları en hızlı şekilde iyileştirmektedir. Lokal hemostatik dediğimiz uygulamayla da cilt üstündeki kanamalarda durdurucu bir özellik taşımaktadır. Ayrıca cildin gözeneklerinde veya yüzey kısmında meydana gelen iltihapları giderici özellik olan antiinflamatuvar konsepti ile son derece etkili bir cilt temizleyiciye dönüşebilmektedir.Cilt üstünde meydana gelen her türlü yaralanmalarda,lokal olarak oluşan cilt sorunlarında ciltteki ihtiyaç duyulan kalınlaştırıcı etkiyi göstererek Hametan krem son derece efektif bir cilt bakım unsuruna dönüştürmektedir.

İçindeki etken maddenin oldukça hızlı bir şekilde reaksiyon göstermesi ile aşağıdaki durumlarda Hametan krem son derece etkili bir uygulama olarak kullanılmaktadır:

 • Vücut bölgelerinde, apış aralarında, koltuk altlarında meydana gelen pişiklerin tedavisinde kullanılır. Özellikle bebeklerde meydana gelen pişik tedavisindeki en etkili krem olarak ön plana çıkmaktadır.
 • Hametan kremin en etkili olduğu uygulamalar arasında yanıklar bulunmaktadır. Özellikle birinci ve ikinci derece yanıklarda son derece etkili olan krem özellikle yaz aylarında meydana gelen güneş yanıklarında da kullanılmaktadır.
 • Deniz üstünde meydana gelen bütün lezyonlarda etkili bir yöntem olarak kullanılan krem bütün çizik ve kesikleri çok kısa sürede iyileştirebilmektedir. İçeriği sayesinde de kanamaları çok kısa sürede dur durmaktadır.
 • Bebeklerini emzirmek zorunda olan annelerin meme uçlarında meydana gelen çatlakların tedavisinde kullanılan en hijyenik ve etkili yöntemdir.İçinde barındırdığı etken maddelerin herhangi bir yan etkisi olmaması sebebiyle en hassas bölge olan annelerin meme uçlarında dahi çok kaliteli bir bakım ve koruma meydana getirir.
 • Son derece etkili bir cilt bakım kremine dönüştürülebilen Hametan krem kurumuş ciltleri nemlendirmek konusunda oldukça etkilidir. Ayrıca iklim şartları, soğuk hava çalışma koşulları sebebiyle ciltte meydana gelen bütün çatlamalara ve yarılmalara da çok hızlı reaksiyon göstererek etkili bir koruma yöntemi oluşturmaktadır. Bu yönüyle cilt bakımı sağlayarak özellikle bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Yaşlı kişilerin ciltlerinde dahi yenilenme ve toparlanma sağlayarak kullanım imkanı bulunmaktadır.
Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Yukarıda bahsedildiği gibi cilt üstünde iyileştirici etkisi bulunan Hametan krem aynı zamanda kaliteli bir cilt bakım ürünüdür.Bu yönü ile birlikte bebeklerden yaşlı insanlara kadar geniş bir yaş konseptinde kullanımı uygun olan kremin uygulanmasında dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Hametan krem kullanılmadan önce diğer bütün kremlerde olduğu gibi lokal olarak kullanılması gereken bölge temizlenmelidir. Her bölgede kanamalı bir durum varsa kanamanın durdurulması veya azaltılması daha etkili olacaktır. Bu noktada çeşitli steril bezler tercih edilebilir.
 • Hametan krem yoğun içeriği sebebiyle oldukça ince bir tabaka halinde bölgeye uygulanmalıdır.Özellikle çatlaklar, ciltteki açılmalar, kanamalı olan yaralar, yanıklar olduğunda çok ince bir tabaka halinde hafif bir masajla sürülmesi uygundur.Eğer kanamalı bir bölge ise çok fazla temasa girmeden ince bir tabaka bırakılıp gerekirse üstü gazlı bez ile örtülmelidir.
 • Bebeklerin özellikle pişik gibi durumlarında uygulanacak olan Hametan krem yine ince bir tabaka halinde pişikli bölgeye sürüldükten sonra cildin hava alması için bir süre açık bırakılmasında fayda bulunmaktadır.Ayrıca herhangi bir yaş sınırı bulunmadığı için bebeklerde de son derece güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır.
 • Annelerin meme uçlarındaki iyileştirme özelliğinden faydalanılması için Hametan krem mümkün olduğunca emzirme işlemine müteakip uygulanmalıdır. Bu sayede bir sonraki emzirme işlemine kadar cilt üstünde emilim gösterecek ve bebeğin emme sırasında ağzıyla temasının önüne geçilmiş olacaktır.

Tüm bu özelliklerle oldukça etkili ve pratik bir krem olan Hametan çok ciddi yan etkiler barındırmayan birçok cilt sorununda devreye girebilen kaliteli bir kremdir.

Kaynak: http://www.cphi-online.com/hametan-cream-prod458915.html

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ