Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Pişiklerde Kullanımı

 • 23 Kasım 2017
 • 230.081 kez görüntülendi.
Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Pişiklerde Kullanımı

Fito Krem Nedir?

Cilt dokusunu ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan fito krem 40 gramlık tüpler halinde reçete ile satılan beyaz renkli ve yumuşak bir kremdir. İlacın içerisinde Triticum vulgare sulu ekstre, etilenglikol monofenil eter bulunur. Doku ve organ yaralanmalarına karşı etkili olan krem yanıklara, soğuktan oluşan çatlaklara, diğer nedenlerle oluşan çatlaklara, mesleki nedenlerle oluşmuş deri hastalıklarına, egzama ve sedef hastalıklarına faydalı olmaktadır.

Fito krem kullanımı

Fito krem ne işe yarar

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Kullanım alanı oldukça geniş olan krem zor iyileşen hasar görmüş cilt ve yaralarda kullanılır. Doktorlar tarafından reçete ile cilt için yazılsa da halk arasında kullanım alanı yaygınlaşmış ve etkileri görülmüştür.

Fito Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Düzenli kullanım sonrasında fito krem sivilce izleri ve oluşan lekeleri geçirmek için etkilidir. İltihap kapan ve deri altında kalan sivilce izleri için aynı etkiyi göstermeyebilir. Yeni çıkan kırmızı renkli sivilceler ve sonrasında cildinizde bıraktığı lekeleri geçirmek için günde 1 defa temiz cilde uygulanmalıdır.

Fito krem yara ve yanık izleri tedavisinde, ameliyat yaraları, deri hasarları ve kaza sonucu oluşmuş yaralarda kullanılır. Cildin kısa sürede toparlanmasına yardımcı olur. Yanık izleri için fito krem yarayı iyileştirme ve acının hafiflemesinde etkili olarak kullanılabilir. Yanık olan yüzeye günde 1 defa ince tabaka halinde sürülmelidir.

Fito Krem Cilt İçin Kullanımı

Fito krem sivilce izleri ve çeşitli nedenlerle oluşmuş lekelere, deri hastalıklarına, mesleki nedenlerle oluşan yarık ya da benzeri çatlaklara karşı etkilidir. Fito krem dudak çatlaklarına, kurumalara karşı da kullanılabilir. Az miktarda dudağa sürülerek, ağza temas etmeyecek şekilde dikkat edilerek sürülmelidir.

Fito Krem Pişiklere Kullanılır mı?

Fito krem her türlü açık yaraya ve yanık izlerine iyi geldiği gibi bebeklerde de pişiğe iyi gelmektedir. Hassas olan cilt bebekleri bezler, dışkı ve benzeri durumlardan dolayı pişik olduklarında bez değişimi esnasında ince tabaka şeklinde dozunu dikkatli ayarlayarak uygulanabilir.

Kadınlarda lazer epilasyon sonrası oluşan çeşitli tahribatlar için, meme ucu çatlakları ve doğum sonrası oluşan çatlaklar içinde etkilidir. Hamilelik esnasında alınan kilolar doğum sonrasında verildiğinde ciltte gerilmelerden dolayı çatlaklar oluşmaktadır. fito krem çatlaklara uygulanarak etkili olur.

Fito Krem Kuru Ciltler İçin Kullanımı

Cildi nemlendirmek için uygulanan fito krem etkili olmaktadır. Özellikle kuru cilde sahip insanlar bu alanda çözümler ararken, uygun dozajda ve düzgün kullanımda etkilerini görebilir. Belli bir yaştan cildin yenilenme tekrarı azalabilir. Bu dönemlerde ciltte tahribat artarak deri dökülmesi, kızarık ve güneş yanıkları meydana gelebilir. Fito krem bu tür sorunlara da cildi tazelemek amacıyla etkili olmaktadır.

Fito Krem Kullanımı / Fito Krem Yüze Sürülür Mü ?

Fito krem ağız ve göze temas etmediği sürece vücudun hemen hemen her yerinde kullanılabilir. Göz çevresine sürerken dikkat edilmeli ve temas etmemesi sağlanmalıdır. Leke, yanık ya da çatlak olan bölgelere günde en az 2 defa olmak kaydıyla kullanılır ve kısa sürede sonuç alınabilir. Lekelerin büyüklüğüne göre masaj yapar şekilde uygulanır. Ameliyat esnasında oluşan yaralar, kesik ve benzeri açık yaralar için kullanım sonrası gazlı bez kullanılarak dikkat edilmelidir.

Fito Krem Yan Etkileri

Bilinen yaygın bir yan etkisi bulunmayan fito krem vücutta belli yerlerde şişlik, ağız ve boğazda şişlik ve yutkunma zorluğu, nefes alma zorluğu ve karın ağrısı durumlarında doktora başvurulmalıdır. Hamilelik döneminde fito krem kullanımı için herhangi bir sorun yoktur. Ancak emziren annelerin meme ucu çatlaklarına kullandığı dönemde dikkat etmesi ve kullanmaması tavsiye edilir.

Emla Krem adlı makalemizi okdunuz mu?

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Nazlı dedi ki:

  Benim yüzüm alerji oldu ve doktora gittiğimde bana bu kremi verdi 5 gündür kullanıyorum ama hala lekelerim var yüzümde kullandıkça geçer mi bilgisi olan varmı ?

  1. Yaprak dedi ki:

   hanımefendi etkileri 5 günde beklemeniz gerçekçi bir beklenti olmaz. İlk faydaları bir kaç haftalık kullanımdan sonra görmeye başlarsınız. Fito krem oldukça kuvvetli ve etkili bir kremdir. Doktorunuz tarafından önerildiği şekilde kullanmaya devam ediniz.

  2. Betül dedi ki:

   Benim de ilk hafta hiç etki etmedi ama şuan ikinci haftadayım nerdeyse geçti yani istikrarlı bi şekilde devam etmelisin

 2. Suna dedi ki:

  Arkadaşlar ben fitoyu hiç denemedim ben 36 yaşındayım ben portakalı kesip yüzüme sürüyorum ve yüzünde etkisini gördüm geriliyor ve temizliyor lekelerden eser kalmadi hemde c vitamini var tavsiye ederim 🙂

 3. Semra İMAL dedi ki:

  Gerçekten çok etkili bir krem fito,oğlumda pişik için kullandım ,tavsiye ederim (fakat çok küçük bebeklerde tavsiye edilmiyoriçindeki bir maddeden dolayı)

 4. Ümmü dedi ki:

  12 yıl önce motordan düştüm. 18 metre yüzümün üzerin de asfalta sürüklenmişim. Yüzümün sağ tarafı dikişler ve açık yaralar vardı. Dr. Büyük ihtimal iz kalır bi krem yazıyorum onu kullan yaşadığına şükret üzülme demişti. Kremi aldım Fitoymuş ve 5 ay pes etmeden günde 2 defa sürdüm. Şuan Ne yara izi ne dikiş izi var yüzüm de.. Tek geçerim. 👍

BİR YORUM YAZ