En İyi Kapatıcı Fondoten Markası – 2018 Yılının En Gözde Kapatıcı Fondotenleri

 • 19 Şubat 2018
 • 16.717 kez görüntülendi.
En İyi Kapatıcı Fondoten Markası – 2018 Yılının En Gözde Kapatıcı Fondotenleri

Kapatıcı fondötenler, sivilce izleri, güneç lekeleri ya da cildinde renk tonu eşitsizliği olan kadınlar için kurtarıcı olabiliyor. Yeni trendler her ne kadar fondötende doğallığı savunuyor olsa da, herkesin cildi ne yazık ki kusursuz değil ve kusursuz bir makyajdan beklentisi kapatıcılık ve pürüzsüzlük olan hanımlar için, 2018 yılında da kapatıcı fondöten markaları öne çıkıyor.

Makyaj seven sevmeyen herkesin en az bir defa yaptığı bir işlem makyajın yapı taşı şüphesiz ki fondötenler ve bu yazımızda fondöten nedir iyi fondötenin özellikleri nedir ne amaçla kullanılır nasıl seçilir anlattık ve yeni başlayanlar için en sevilen 10 kapatıcı fondöten markasından bahsettik.

FONDÖTEN NEDİR ( Fondoten)

en iyi kapatıcı fondöten ürünleri

Fondötenler yüzde bulunan sivilce,kızarıklıkları kapatmaya ve cilt rengini eşitlemeye yarayan makyaj malzemelerdir. Diğer makyaj malzemelerinden önce cildin tümüne eşit şekilde yayılarak, çoğu kez de krem şeklinde sürülerek, pürüzsüzlük oluşturmak amacıyla kullanılan şahane bir kusur örtücü, kapatıcıdır.

 

KAPATICI FONDÖTENİN KULLANIM AMAÇLARI

 • Cilt rengini eşitlemek
 • Sivilceleri kapatmak
 • Kızarıklıkları kapatmak
 • Cildi daha sağlıklı ve parlak göstermek
 • Allık vs gibi diğer makyaj malzemelerine zemin hazırlamak

2018 YILININ EN İYİ KAPATICI FONDOTEN MARKALARI

 • NARS

Sephora yada makyajtrendi.com sitelerinden ulaşabileceğiniz nars markasının fondötenleri son derece başarılı bulunuyor özellikle yoğun kapatıcılık arayanlar için yada özel gün fondöteni olarak oldukça başarılılar.

 • MAKE UP FOREVER

Özellikle hd isimli kamera için üretilen çekim fondötenleri ile beğenilen make up forever çeşitli kapatıcılık seviyelerinde fondötenler üretiyor.

Sephora mağazalarından temin edebilirsiniz.

 • MAC

Rujları ile ön plana çıkan ve kendi mağazalarında satılan mac markası özellikle hafif yapılı ve su bazlı fondötenleri ile dikkat çekiyor az kapatıcılıkta gün içinde dayanıklı fondötenler arayanlar mac mağazalarına bakabilirler

 • LOREAL PARİS

Gratis,watsons, rossman başta olmak üzere bir sürü kozmetik mağazasında bulabileceğiniz loreal Paris fondötenler uygun fiyatlı ve yüksek kapatıcı fondöten arayanlar için bakılabilir bir mağaza.

 • REVLON

Watsonslarda satılan revlon markası da her cilt tipine göre fondöten bulabileceğiniz uygun fiyatlı bir marka özellikle indirim dönemlerinde bakabilirsiniz.

 

 

FONDÖTEN SEÇERKEN KAPATICILIĞIYLA İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Makyaj piyasasında çeşit çok fazla ve gittikçe artıyor her adım başı açılan kozmetik mağazları sürekli pazara giren yeni makyaj markaları ile çalışanların manipülasyonu ile seçmek daha da zorlaşıyor hatta değil istediğiniz şeyi yanlış seçmek bazen insan o mağazalardan alacağı hariç her şeyi almış bile çıkabiliyor fondöten seçerken bunu yaşamamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var;

RENK SEÇİMİ

Fondöten kapatıcı pudra gibi cilt ürünlerini alırken en önemli nokta cildinize uygun bir renk olması boyun ve yüz arasında fark oluşmadan ciltle bütünleşmesi bunun aksi durumlar kişiyi güzel göstermenin tam aksine komik duruma düşürebiliyor.

Bunu engellemek için fondötenlerinizi yüzünüzde denemeli ve mağaza ışıklarında değil gün ışığında bakmalısınız.

Üstelik orijinal ten renginizle uyumlu olmayan bir renk kusurlarınızı kapatmak yerine daha fazla öne çıkmalarına sebep olabilir.

CİLT TİPİ

Fondöten seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise cilt tipinize uygun olup olmaması aksi halde ürün cildiniz ile bütünleşmez ve kusma yapar bunun için cilt tipinizi bilmeli ve cilt tipinize uygun üretilen fondötenleri kullanmalısınız.

Yağlı ciltler için kapatıcı fondöten markaları ayrı, kuru ciltler için ayrı olarak satılmaktadır. Eğer karma bir cildiniz varsa üzülmeyin, uygun bir kapatıcı mutlaka var!

ALERJİ

Herhangi bir cilt ürünü alırken ne olduğu fark etmeden dikkat edilmesi elzem olan noktalardan biri de cildin verdiği reaksiyon bir fondöten çok güzel olabilir tam istediğiniz kapatıcılığa sahip olabilir ancak eğer sizde alerji yaptıysa bunların hiçbir anlamı yoktur.

Bu yüzden satın aldığınız ürünlerinizi rafa kaldırmak zorunda kalmamanız için satın almadan önce tester isteyerek birkaç gün denemelisiniz.

BEKLENTİ

Fondöten seçimi yaparken beklentiler de çok önemlidir kimi insan yüksek kapatıcılık beklerken kimi için orta kapatıcılık yeterlidir kimileri parlak bitiş severken kimileri mat bitişli ürünler kullanır bu durumda herkesin beğendiği ürünler sizin beklentinizi karşılayamayabilir.

ÇİZGİLER

Fondötenlerin cildi daha sağlıklı gösterebilmeleri için çizgilere dolmamaları ve kabuk kabuk olmamaları gerekir eğer aksi olursa fondöten iyi değil kötü bir görüntüye sebep olacak ve amacından şaşacaktır.

 

 

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ