Emla Krem ( Geciktirici ve Uyuşturucu Amaçlı Anestezik Pomad)

 • 06 Şubat 2018
 • 42.110 kez görüntülendi.
Emla Krem ( Geciktirici ve Uyuşturucu Amaçlı Anestezik Pomad)

emla krem ile lokal antestezi etkisi sağlayarak ağrı ve acı duymadan işlem yaptırabilirsinizEmla krem, lokal anestezi kremi olarak da bilinen, ünlü bir uyuşturucu kremdir.

Dermal anestezi etkisi bulunan emla krem ağda acısını azaltmadan geciktirici olarak kullanıma çok geniş bir yelpazeye sahip. Kremin kullanımı ile vücutta dermal anestezi başlıyor ve sürülen bölge uyuşuyor böylece acıyı ya da zevki hissetmiyorsunuz.

EMLA Anestezik Krem Ne işe Yarar?

Emla krem, sürüldüğü bölgede uyuşma sağlayan, hücre zarı sinirlerinin uyarılmasını engelleyen ve yaygın olarak kullanılan bir kremdir. Uygulandığı bölgede sağladığı uyuşturucu etkisi ile ağrı ve acıyı azaltmaya yardımcı olur. İçeriğinde Lidokain ve Prokain bulunur.

EMLA KREM KULLANIM ALANLARI;

Uyuşturucu etkisi bulunan emla kremin kullanım alanları oldukça fazla. Kadın erkek farketmeksizin çoğu insanın mucizevi olarak tanımladığı kremin mantığı mucize değil kimyasal bileşenler olsada kremin kullanım amaçları şu şekildedir;

 

1-AĞDA ÖNCESİ KULLANIM

Acı eşiği düşük olan insanlar için ağda acısı kabus boyutunda oluyor çoğu insana bu abartı veya şımarıklık gibi gelsede her insanin acı eşiğinin farklı olması sebebiyle acı eşiği düşük olanlar için yüksek olanların sinek isırığı diye tabir ettiği şeyler işkenceye dönebiliyor.

Bir çok kadının özellikle ağda veya lazer epilasyona yeni başlayan genç kızların acıyı hafifletmek için kullandığı bu krem içerisinde bulunan kimyasal bileşenler sebebiyle vücudu uyuşturarak acıyı hissetmenizi engelliyor yani kullanılan bölgeyi uyuşturuyor.

Özellikle bacak ve koltukaltına kıyasla daha hassas olması sebebiyle acının daha çok hissedildiği genital bölge işlemleri için tercih ediliyor.

 

2-SÜNNET ÖNCESİ KULLANIM

Sünnet acılı ve çocukların genellikle korktukları bir işlem. Sünnet işlemleri sırasında normal şartlarda genel anestezi yapılmasına rağmen bazı ebeveynler anestezi korkusundan dolayı çocuklarına genel anestezi aldırmadan bu kremi kullanarak sünnet ettiriyorlar ancak bu tavsiye edilen bir yöntem değil çünkü emla krem uyuşturucu etkisine sahip olmasına rağmen genel anestezinin yerini tutması mümkün bir krem değil.

Genel anestezi kişinin boy ve kilosuna göre ayarlanan ve acıyı kesin olarak hissetmeyeceğiniz bir yöntemken emla krem tamamen kişinin eliyle ayarını tutturduğu bir krem bu şartlar altında uyuşturucu kremle çocuğunuzu sünnet ettirmek iyi bir fikir değil.

 

3-KAŞ-BIYIK ALMADAN ÖNCE ACIYI HAFİFLETMEK İÇİN

Kaş ve bıyık hızlı çıktıkları için kadınların yakın aralıklarla aldırdıkları iki bölge ama çoğu kadın için bıyık problem olmasada kaş aldırmak bir işkence yöntemi:) hele bıyık bile işkence olanlar için kaş aldırmak daha da büyük bir problem.Kadınlar bunu sürekli yaptırdıkları için bu acıyı hafifletmenin yollarını arıyor ve bunun için emla krem gibi uyuşturucu kremleri tercih ediyorlar.

 

4-PİERCİNG-KULAK DELİMİ ÖNCESİ UYUŞTURUCU OLARAK

Piercinglerin modası hiçbir zaman geçmiyor ama yine acı eşiği çok yüksek olmayan insanlar özellikle tragus,yanak,çene gibi extrem yerler için özellikle büyük bir korku duyuyorlar ve acısını hafifletmek için delimden önce kullanıyorlar hatta bazı  piercing stüdyoslarında da kullanılıyor.

 

5-DERMAL İŞLEMLERDE AĞRISI AZALTMAK İÇİN

Yapılan bazı dermal işlemlerde de doktorlar tarafından kullanılan bir krem emla krem. Doktorlar dahi bazı durumlarda kullandığı için insanlar etkisine güveniyor ve alternatiflerinden önce bu kreme yöneliyorlar.

Aynı zamanda lazer epilasyon öncesinde de sıklıkla kullanılıyor.

 

EMLA KREMİN BÖLGELERE GÖRE KULLANIM ŞEKLİ

Emla kremi kullanırken kullandığımız bölgeye ve amaca uygun miktarlar kullanmamız gerekiyor örneğin ağda esnasında koltukaltları için bir fındık tanesi kadar yeterli gelirken genital bölge için daha fazla bacak için daha da fazla gerekiyor. Bölgenin genişliğine göre miktarı ayarlamak önemli olan.

Acıyı daha fazla azaltsın diye fazla fazla sürmenin herhangi bir etkisi olmaz.

 

KREMİ KULLANMADAN ÖNCE`,

 • 1-Uyuşturacağınız bölgeyi temizleyin
 • 2-Kremi uygulayacağınız bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak gereken miktarı alarak ince bir tabaka halinde uygulayın ve emmesini sağlayın
 • 3-Yaklaşık 15 dakika sonra uyuşmuş olacaktır.

 

EMLA KREM KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Emla kremi hassas olan göz çevresi kulak genital bölge gibi yerlerde kullanırken içeri kaçmamasına çok dikkat etmeniz gerekir kaçması halinde bol suyla yıkamalı ardından bir hekime danışmalısınız.
 • Emla krem kullanımı sırasında kremin kullanım miktasını abartmamalısınız.
 • Emla kremi kullanırken başka ilaçlarla oluşacak yan etkilerini göz önünde bulundurun.

 

EMLA KREMİN BIRAKILMASI GEREKEN DURUMLAR

Emla krem kullanımı aşağıdaki durumlarda kullanmayı kesip bir hekime  görünmenizde fayda vardır`,

 • Kremi uyguladığınız bölgede morarma, şişkinlik
 • Beze oluşumu
 • İltihap
 • Sivilce oluşumu
 • Şişkinlik

 

EMLA KREMİ SSK KARŞILIYOR MU

Bir dönem karşılıyordu ancak kullanım alanının kişisele kaymasıyla o kapsamdan çıktı. Dolayısıyla aile hekimleri tarafından da reçete edilemiyor. Edilse bile Emla SGK tarafından karşılanmıyor ve ücretli olarak eczanelerden satın alınabiliyor.

 

EMLA KREMİN ZARARLARI

Emla krem eğer içerisindeki bileşenlere alerjiniz yoksa ve kullanımı abartmadığınız taktirde zararsız bir kremdir.

 

LOKAL ANESTEZİK KREMLER NE İŞE YARAR?

Emlanın da içlerinde bulunduğu bu kremler içlerinde bulunan bileşenler ile vücudu uyuşturarak hissi azaltırlar böylece acıyı engellerler bu kremlerin farklı fiyat kategorilerinde bir sürü alternatifi bulunur.

EMLA ALTERNATİFLERİ

Emlayı fiyatı veya herhangi bir alerji durumundan dolayı kullanamayanlar için emlaya alternatif 3 krem önerimiz var.

 1. ANESTOL POMAD
 2. KSILIDIN
 3. LIDESTOL

 

1-ANESTOL POMAD

En az emla kadar kullanılan ve benzer etki gösteren bir krem emlanın fiyatının artmasıyla çoğu kullanıcı bu kreme kaydı ve olumlu yorumları son derece fazla.

 

2-KSILIDIN

Çok bilinen bir krem değil ksılıdın bir ara üretimi durdurulmuştu çok ucuz bir krem ve emla kadar etkili değil ama yine de deneyebilirsiniz.

 

3-LIDESTOL

Lıdestol yine ksılıdın gibi uygun fiyatlı bir krem etkisinin ise ksılıdıne oranla daha fazla olduğu söyleniyor.

 

UYUŞTURUCU SPREYLER

Özellikle ağda veya piercing öncesi uyuşturucu spreylerde çok fazla tercih ediliyor.Hem uygun fiyatlı olmaları hem de kremlerden daha hızlı uyuşturmaları sebebiyle acı eşiği nispeten daha düşük insanlar daha az uyuşturmasına rağmen spreyleri tercih ediyor.

UYUŞTURUCU SPREY ÖNERİLERİ

 1. VEMCAİNE PUMP SPREY
 2. PAİN-EX AĞDA VE EPİLASYON ÖNCESİ SPREY
 3. XYLOCAİNE %100 PUMP SPREY

 

1-VEMCAİNE PUMP SPREY

Piyasada en çok bu amaçla kullanılan sprey bazı kullanıcılar çok başarılı sonuç verdiğini söylesede bazı kullanıcılar için işe yaramaz dedikleri bir ürün.

2-PAİN-EX AĞDA VE EPİLASYON ÖNCESİ SPREY

Bu sprey ise bazı piercing stüdyolarında nispeten az acıyan yerler delineceği zaman kullanılan bir sprey bu sebeple eğer acı eşiğiniz çok düşük değilse işinizi görebilir.

3-XYLOCAİNE %100 PUMP SPREY

Bu sprey ise içinde dişçilerin kullandığı lidokaini bulunduran bir sprey olduğu için 3 alternatif arasındaki en başarılı ve sevilen sprey

Emla Krem Başka Nerelerde Kullanılır?

Emla krem epilasyon ve zaman zaman lazer tedavilerinde kullanılır. Ağrılı ve acılı geçen bu tedavilerde doktor tarafından önerilen doz ve şekilde kullanımı uygundur. Dövme yapılacak hassas bölgelerde, ağda öncesi tüyler alınırken acıyı azaltmak için, cinsel birliktelik öncesi, geciktirici etkisi olması nedeniyle erkekler tarafından kullanılır.

Emla Krem Nasıl Sürülür?

Emla krem kullanım yerine göre dozu ve uygulanması farklılık gösterir. Özellikle genital bölge ve erkeklik organında kullanımı için mutlaka krem açıklamasına uyarak ve doktorunuza danışarak kullanın. Bunun dışında emla krem sürülecek bölge önce temizlenir, yeteri kadar alınarak bölgeye sürülür. Sürülen bölge ince bez yardımıyla kapatılır ve 25-30 dakika bekletilir. Uyuşma bu aşamadan sonra başlar ve pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Ağda Yaparken Emla Krem Kullanımı

Kadınların belki de en çok şikayet ettiği konulardan biri ağda ve tüylerin alınmasında yaşanan acı. Emla krem ağdadan yaklaşık 1 saat önce sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır. Yan etki olarak kızarıklık, yanma ve kaşıntı durumları görülürse ağdaya başlanması tavsiye edilmez. Erkekler ve özellikle sporcuların da vücut kıllarını almaları durumunda bölgeye uygulanarak uyuşması sağlanır, ardından kıllar daha ağrısız ve acısız şekilde temizlenir.

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ