Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten

 • 22 Mayıs 2018
 • 21.331 kez görüntülendi.
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten

Yanıklardan, sivilcelere, cilt lekelerinden kırışıklara kadar cildin iyileşmesine büyük katkısı olan ve üstün etkili bir ürünün domuz yağı olduğunu biliyor muydunuz?

domuz yağının cilde faydaları nelerdir

Dinimizce yenilmesi, içilmesi suretiyle tüketilmesi yasaklanmış ve haram kılınmış domuz yağının cilde sürülmesi ile ilgili tartışmalar süre dursun, yüzüne domuz yağı sürmekte sakınca görmeyen kişiler için domuz yağının cilde faydalarından bahsetmek istiyoruz.

Sivilce giderici kremlere, kırışıklık karşıtı anti-aging ürünlerine yüzlerce lira para ödemeden önce, yüksek besleyici etkisiyle cildinizde harikalar yaratabilecek bir ürün olan domuz yağı kullanarak, yüzünüzde ne gibi iyileşmelere vesile olabilirsiniz gelin hep birlikte bakalım

Domuz Yağının Cilde Faydaları

 • Cildimize düzenli olarak domuz yağı sürmek sayesinde istifade edebileceğimiz faydalarını başlıca şu başlıklar altında toplayabiliriz;
 • Göz çevresi kırışıklıklarını ve dudak çevresi izlerini giderir
 • Cildin toparlanmasını sağlayarak daha gergin ve genç görünen bir yüze sahip olmanıza yardımcı anti-aging etkisi vardır
 • Ciltteki kahverengi lekeleri geçirir
 • Sivilce izleri, yara izleri tedavisinde üstün etkilidir
 • Cildin nem dengesini sağlamaya yardımcı olarak akne sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırır
 • Rozasea hastalığı – gül hastalığı  ya da egzama gibi cilt hastalıklarının semptomatik tedavisinde üstün etkilidir
 • Cildinizi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir.
 • Gözeneklerinizi açar ve siyah noktalardna kurtulmanıza yardımcı olur.

Nasıl Kullanılır?

Domuz yağı kozmetik kullanım amaçlı bir şekilde, krem kutuları içinde ve uygun kıvamda satılan bir ürün olduğu için, cilde uygulanması da çok kolaydır.

Herhangi bir nemlendirici krem uyguluyor gibi, yüzünüzü iyice temizleyip gözeneklerinizi açtıktan sonra, nohut tanesi kadar bir domuz yağını yüzünüze nokta nokta sürüp ardından parmaklarınızla masaj yaparak dağıtabilirsiniz.

Sivilcelerin, egzamanın ya da diğer cilt problemlerinizin yoğun olduğu bölgeye, daha fazla miktarda ürün kullanabilir ya da yağı sadece o noktalara da uygulaabilirsiniz.

Domuz Yağı Cilde Neden İyi Geliyor?

Aslında pek çok farklı sebepten ve nedenlerini sizinle paylaştığımızda hak vereceksiniz;

Domuz yağı ile insan cildinin içerdiğ yağ, yapı olarak birbiriyle çok büyük benzerlik gösterir o yüzden yapay kozmetik ürünleri ve diğer cilt bakım kremleri gibi, cildin adaptasyon sorununa yol açmadan, ciltle bir olarak, yüzünüze gereken nemi sağlar, kolajen üretimini arttırarak yüzünüzün elastikiyetinin artmasına yardımcı olur böylece sarkmalar ve kırışıklara iyi gelir.

Aynı zamanda hücre yenilenmesine de katkısı olan domuz yağı daha parlak, lekesiz ve sivilcelerden arınmış, berrak-pürüzsüz bir cilde sahip olmanza vesile olur.

Yüksek miktarda D vitamini ve A vitamini de içerdiği bilinen domuz yağı, cildin ihtiyacı olan pek çok vitamin ve minerali yalnız başına bünyesinde barındırarak mucizevi etkilere vesile olan bir cilt bakımı ürünü sayılabilir.

Türkiye’de Domuz Yağını Nereden Alabilirim?

Türkiye’de aktarlarda ya da marketlerde yaygın olarak satılmadığı için, en uygun yöntem internetten uygun bir markayı sipariş etmek olacaktır. Bunun yanı sıra, Rus Pazarı, Bulgar pazarı denilen işporta pazarları ya da tezgahlarından edinebileceğiniz gibi, yurtdışından gelen bir akrabanızdan ya da arkadaşınızdan da sizin için getirmesini rica edebilirsiniz. Kimseyi tanımıyorsanız, Hristiyan ülkelere seyahat yapan otobüs şoförlerinden biriyle anlaşarak sipariş verebilirsiniz.

Yüze Domuz Yağı Sürmek Günah mı?

Bazı otoriteler tarafından domuz ürünlerinin kullanılması kesin suretle haram olarak adledilse de ortak ve genel düşünce, mideye gitmediği yani oral yolla tüketilmediği sürece, kullanılmasında bir sakınca olmadığı yönündedir. Domuz yağını bir Müslüman olarak gönül rahatlığıyla cildinize sürebilir ve inanılmaz etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Yanıklara Domuz Yağı İle Müdahale Edin

Domuz yağı tabi ki zeytinyağı gibi her evde her an hazır duran bir ürün değil normalde ama aslına bakacak olursanız bulundurmanız son derece iyi bir fikir zira domuz yağı, yanıklar sebebiyle ciltte oluşan tahripatlar üstünde de oldukça hızlı bir şekilde etki ediyor. Yukarıda belirttiğimiz sebeplerden dolayı yani domuz yağının insan vücudundaki yağlar ile benzer özellikler göstermesi ve ek olarak da oldukça yüksek derecede vitamin ve mineraller içermesi sebebiyle, bilhassa yanıklara yol açan kazalar sonucunda ilk yardım ürünü olarak kullanılması oldukça faydalı.

1. ve 2. derece yani hafif ve orta derecede yanıklar oluşması durumunda, en kısa sürede yanan bölgeye bolca domuz yağı döktüğünüzde, hasarlı bölgenin siz daha yanığın acısını hissetmeden nemlendiğini, yanıktan kaynaklı cildinizdeki nem kaybının geri kazanıldığını ve bu şekilde hem acımasının önüne geçtiğinizi hem de iz kalmasını engellediğinizi göreceksiniz.

2 ve 3. derece yanıklar ise, hastane müdahalesi gerektiren ağır yanıklar olduğu için domuz yağı yalnız başına mucizeler yaratmayabilir ancak hafif yaralanmalarda cilt dokusunun hızla iyileşmesine vesile olan bu ürünün, cildiniz üzerinde yaratacağı tüm olumlu etkileri tahmin etmek de çok zor olmasa gerek.

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Nazlı dedi ki:

  Güneş ve sivilce lekeleri işin yüze sürdüğümüzde ne kadar kalması gerekiyor

 2. Murat dedi ki:

  Yanıkları derecelendirirken hata yapmışsınız. 3. Ve 4. Derece yanıklar agır yanıklardır. Gerekli düzenlemeyi yapınız lütfen.

  1. Yaprak dedi ki:

   Murat Bey zaten öyle yazıyor yazımızda da

 3. Beyza dedi ki:

  Haram maddelerle tedavi caiz degil haramdır. Eğer müslüman bir doktor sadece bu carenin kaldigini soylerse kullanilabilir (baska hicbir carenin olmadigi durumda ) keyfi olarak sürülmesi düşünülemez

  1. Elif dedi ki:

   Yav he he bütün günahlarından arindin bı bu kaldı dimi 😂 daha

 4. Meryem dedi ki:

  Cilde botox görevi görüyor ? Bulgar pazarından aldım ameliyat sonrası dikişlerime ozon yagı ile karıştırıp sürüyorum mükemmel bir ilaç bence, harammış caiz degil iş tırt hikaye bunlar… Herkese tavsiye ediyorum 7den 70herkes evinde bulundursun fiyatı 5tl ile 10tl arası

 5. Nil dedi ki:

  Buzdolabındamı saklamak gerek

 6. Alaeddin Dönmez dedi ki:

  Bir trafik kazasından sonra sağ elimin üzerine soyulan kırımı dikmeyip kendiliğinden kapanır dediler. Yara kapandı amma yaranın olduğu yerde 6cm lik mor bir set oluştu. Bu durumu plastik cerrahiye gösterdim. Biz buna bir şey yapamayız mezara kadar gider dedi. Bu çirkin ce insanı tiksindirici durumu her gün üzerine Domuz Yağı sürerek kısa zamanda yok ettim.
  Söz konusu sağlık ise dinmiş kitapmış karıştırmayınız. Ben bunu bizzat uygulayarak yaşamışım. Hemde o kadar anı yeşili ve tedavi ediciki inanması imkansız.

BİR YORUM YAZ