Cilt İçin En İyi Bileşenler ve İçerikler

 • 20 Ağustos 2017
 • 419 kez görüntülendi.
Cilt İçin En İyi Bileşenler ve İçerikler

Cilt bakımı ürünleri, yalnızca üç özel bileşen türünü içeriyorlarsa gerçekten etkilidirler. Cildiniz bu zorunluluklar için neden ihtiyaç duyar ve neden bu kadar önemliler?

En İyi Cilt Bakımı Malzemeleri Nelerdir?

Hangi malzemelerin cilt için en iyisi olduğuna sayısız kez sorduk. İnsanlar her zaman sadece birkaç içeriğe indirgememizi isterler, ancak o kadar da basit değildir. Böyle bir listenin işleri daha kolay hale getireceğini tamamen kabul ediyoruz, ancak hayatınızın en güzel cildini elde etmenize yardımcı olmaz!

Cilt, vücudun en büyük organıdır. Aynı zamanda karmaşık ve karışıktır ve gelişmek ve daha genç görünmek için birden fazla, ya da iki büyük bileşen gerektirir. Bunu diyetiniz gibi düşünün: Brokoli ve yeşil çay, herkes için sağlıklıdır, ancak bu gıdaları hepiniz her zaman tüketirseniz, kısa sürede sağlıksız olurdunuz. Tıpkı vücudun kendisini her gün korumak için çeşitli gıdalar ve besin maddeleri gerektirdiği gibi cildimiz de öyle.

Cildinizin bolluk içinde olması gereken şey, yaşınıza veya cildinizin türüne bakılmaksızın, her zaman üç kategori malzemesidir. Bu kategoriler antioksidanlarcilt yenileyici maddeler ve cilt onarıcı maddelerdir. Her grup şaşırtıcı yararlar sağlayabilecek muhteşem içerikler içeriyor. Bu bileşenleri içeren ürünler için alışveriş yapmak, cildinizin görünümünü iyileştirmek için ve cildinizin seveceği tek yararlı yöntemdir.

 

Antioksidanlar

Antioksidanlar, çevredeki sorunların cildinizde oluşturabileceği zararlı etkiyi durdurur veya en azından azaltır. Bu, daha az yaşlanmaya ve daha canlı, daha sağlıklı görünümlü bir ciltde sahip olmanıza olanak tanır!

Antioksidanlar çoğu meyve ve sebzelerden, bazıları vitaminlerden veya bir laboratuarda üretilerek elde edilebilir. Hem doğal hem de laboratuvar tarafından üretilen antioksidanlar cilde fayda sağlarlar.  Antioksidan bakımından zengin yaban mersini, 20 yaşındayken iyi gelir ve 40, 50 ve ötesine geçerken sizin için iyi olmaya devam eder.

Antioksidanlar farklı yollarla ve cildinize karşı çeşitli çevresel tehditlere karşı etkili bir şekilde savaşır; bu nedenle, bir veya iki değil, güçlü bir antioksidan karışımı içeren ürünler kullanmanızı öneririz.

 

Cilt Yenileyen Maddeler

Cilt yenileyici bileşenler, cildin yüzeyini güçlendirir ve canlandırmaya yardımcı olur, uzun süreli hidrasyon enjeksiyonu sağlar. Bu çarpıcı yarar cildin yumuşak, pürüzsüz ve esnek görünmesini sağlar. Sürekli kullanımda cilt yenileyici maddeler, cildin nem kaybı direncine yardımcı olur ve tıpkı daha gençken olduğu gibi pürüzsüz bir görünümü korur.

Antioksidanların içerisinde (antioksidanların alanı gerçekten büyüktür) olduğundan daha az miktarda cilt yenileyici madde vardır, bu nedenle burada en iyi araştırılmış cilt yenileyici bileşenlerin bazılarını listeliyoruz:

 

 • Hiyalüronik asit
 • Sodyum hiyalüronat
 • Ceramidler
 • Gliserin
 • Yağ asitleri
 • Kolesterol
 • glikosaminoglikanlar
 • Sodyum PCA
 • Amino asitler
 • Sfingolipidler
 • Salisilik asit
 • Glikolik asit

 

Cildi Onarıcı Maddeler

Cilt yenileyici bileşenler, cildin yüzeyini dikkat çekici şekilde daha genç görünmeye dönüştürmeye yardımcı olacak özel bir kabiliyete sahiptir. Bu maddeler, yeni bir sıkılık hissi ve zamanla daha da düzgün bir görünüm getirebilir.

Cilt yenileyici maddeler donuk cilt tonu ve kaba dokuyu geliştirmeye yardımcı olur ve derin kırışıklıklar da dahil olmak üzere ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü yumuşatır. Antioksidanlar ve cilt yenileyici maddelerle yaşlanmaya karşı etkili, cansız tenlere daha genç ve daha parlak görünmesi için ihtiyaç duydukları toplam içeriği vermekte etkililer.

Deri yenileyici bileşenlerin iyi incelenmiş örnekleri, anti-aging süperstar retinol, niacinamide, peptidler, linoleik ve linolenik asitler, epigallocatechin-3-gallate (yeşil çayda bulunur) ve adenozini içerir. Bu içerikler cildi güzelleştirirken sağlıklı hale gelmesini de sağlarlar.

Eğer cilt bakım ürünleri için alışveriş yaparken antioksidanlar, cilt yenileyici maddeler ve cilt bakım bileşenlerini akılda tutarsanız, oyunun ilerisinde olacaksınız. Bunlar, cildinizin akla gelebilecek her şekilde daha iyi görünmesine yardımcı olan en iyi malzemelerdir!

Referanslar:

Amerikan Dermatoloji Akademisi Dergisi , Mayıs 2015, sayfa 28; Temmuz 2014, sayfa 177-184; Ve Kasım 2012, sayfalar 1013-1024
Aging Research Reviews, Ocak 2015, sayfa 8-21
Dermatoendokrinoloji, Temmuz 2012, sayfa 253-258
Dermatolojik Terapi, Mayıs-Haziran 2012, sayfa 229-233 ve Cilt 17, Ek 2004, sayfalar 49-56
Dermatolojide Uyuşturucular Dergisi , Ocak 2010, sayfa 11-15
Uluslararası Kozmetik Bilimi Dergisi, Aralık 2006, sayfa 343-349

 

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ