Bronzlaşmak İçin Hindistan Cevizi Yağı

 • 18 Haziran 2016
 • 20.615 kez görüntülendi.
Bronzlaşmak İçin Hindistan Cevizi Yağı

Bronzlaşmak İçin Neden Hindistan Cevizi Yağı Kullanmalısınız?

Parlak güneş ruhunuzu hareketlendiriyor. Sıcak yaz günlerinde kesinlikle kasvetten uzak durmak istiyorsunuz. Tabi bu günlerde toz, nem ve terleme nefret ettiğimiz durumlar arasında. Fakat yaz ayları arzuladığımız bronz teni elde etmemiz için mükemmel bir fırsat sunuyor bizlere. Bronzlaşırken aynı zamanda kontrolü de elden bırakmamamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bronzlaşma için kullanacağımız tüm yöntemler sağlıklı ve uygun olmayabiliyor. Bu durumda en iyi seçeneğimiz doğal şeyler kullanarak bronzlaşmak olmalı diye düşünüyorum.

 

Bronzlaşma İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Çoğu insan saç bakımı ve bronzlaşmak için Hindistan cevizi yağı kullanımına alışık. Kafa deriniz ve saçlarınız için faydaları aşikar olan Hindistan cevizi yağı, UV ışınlarının neden olduğu zararlardan da bizleri korumayı başarabilen nadir doğal bronzlaştırıcılardan birisidir. Bronzlaşmak için Hindistan cevizi yağı kullanmanızı sağlamak için birkaç neden sunmak istiyorum.

Hindistan cevizi yağı doğal bir bronzlaştırıcıdır.

Hindistan cevizi yağı UV ışınlarından korur ve kimyasal içermez.

 1. Hiçbir Zararlı Kimyasal İçermez

Tanınmış ve en kaliteli cilt bakım markaları tarafından yapılan güneş kremleri, çok miktarda paraben, solventler gibi kimyasal malzemelerle yüklüdür. Zararlı UV ışınlarından cildinizi korumak için SPF içermesi diğer taraftan sağlığınıza ciddi zararlar verebilmektedir. Hassas cilde sahip kişiler güneş koruyucu kullandıklarında bunun bedelini ağır ödeyebiliyorlar. Bu durum jeller, kremler, losyonlar da dahil olmak üzere tüm güneş kremleri için geçerlidir. Hindistan cevizi yağı ise tam tersine cildinizi etkileyebilecek zararlı madde ve kimyasalları içermemektedir.

 

 1. Cildinizi Besler

Tipik güneş kremlerinin aksine, Hindistan cevizi yağı bronzlaşmanıza yardımcı olurken cildinizin kurumasını engeller ve nemli, parlak, canlı gözükmesine yardımcı olur. İçeriğinde bulunan doğal yağ asitleri sayesinde cildinizin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Bu sayede saatlerce plajda yattıktan sonra cildinizde oluşabilecek kuruluk ve buruşuklukları egale etmiş olursunuz. Cildinizin dokusuna zarar vermez iken iyi bir şekilde bronzlaşmanızı da sağlar.

 

 1. Katman Geliştirir

Bronzlaşmak için Hindistan cevizi yağını başka yağlarla birlikte karıştırmanız cildiniz üzerinde bir tabaka oluşturmanıza ve bu sayede zararlı UV ışınlarını geri yansıtmanıza yardımcı olur.

 

 1. Enfeksiyonlara Karşı Koruma Sağlar

Bronzlaşmak için saatlerce açık alanlarda yatmanız, cildinizin ortamdan kaynaklanan mikrop ve mikroorganizmalara maruz kalmasına neden olacaktır. Hindistan cevizi yağının kanıtlanmış antimikrobiyal ve antifungal özellikleri sayesinde cildinizi korumaya yardımcı olacaktır ve bu durum araştırmalar ile kanıtlanmıştır (1).

 

 1. Parlak Bir Görünüm Verir

Güçlü güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmanız cildinizin daha koyu ve mat görünmesine neden olacaktır. Hindistan cevizi yağı ile bronzlaşmak sizi bu dertten kurtaracaktır. Soncunda istediğiniz bronzlukta ve parlak bir cilde sahip olacaksınız.

 

 1. D Vitamini Absorbsiyonu

Bronzlaşmanın haricinde güneş ışığının bir etkisi daha var vücudumuza. Güneş ışınları insan vücudunun çeşitli fizyolojik fonksiyonlarını yürütebilmesi için gerekli olan D vitaminini emmesine yardımcı olur (2). Güneş kremleri zararlı UV ışınları ile birlikte D vitamini emilimini de engelleyici etkiye sahiptir. Fakat Hindistan cevizi yağı ile bronzlaşmada bu durum geçerli değil.

 

Bronzlaşmak İçin Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Bronzlaşma için Hindistan cevizi yağı kullanımı oldukça basittir. Hindistan cevizi yağını bol miktarda kullanarak vücudunuza masaj yapın. Yağın vücudunuza iyice emilimini sağlamak için bolca masaj yapmayı ihmal etmeyin. Cildinizin hassasiyetine göre şapka gibi veya şemsiye gibi bir koruyucu kullanmayı da ihmal etmeyin. Güneşe maruz kalma esnasında her bir saatte bu işlemi tekrarlamanızda fayda var. En iyi sonucu alabilmek için saf ve organik Hindistan cevizi yapı kullanmayı unutmayın. Bu yağın rafine ve parfümlü olan bazı türleri var onları kullanmanızı önermiyorum. Eğer cildinizde fazla hassasiyet varsa koruyucu bir güneş kremi ile az miktarda karıştırmanızda da fayda görüyorum.

Siz de Hindistan cevizi yağı ile bronzlaşma konusunda bildiklerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Bakımlı ve güzel bir yaz dilerim.

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. melisa dedi ki:

  En doğal ve en sağlıklı yöntem arkadaşlar senelerdir bu şekilde kullanıyorum hem cildimde hemde vücudumdaki yara izlerim ve lekelerimin geçmesini sağladı.

BİR YORUM YAZ