Ağda İle Kaş Alma

 • 04 Şubat 2018
 • 5.266 kez görüntülendi.
Ağda İle Kaş Alma

Ağda ile kaş alma tekniklerini doğru uygulayarak kaşlarınızı kırmadan, cildinizi tahriş etmeden, kaşlarınıza şekil verebilir, temiz ve bakımlı görünebilirsiniz.

ağda ile kaş alma

Yüzümüze hava katan en önemli şey kaşlarımız olunca şekli çok önemli bir hale geliyor. Bugünkü yazımızda ağda ile kaş alma yöntemlerini anlatacağız.

 

AĞDA İLE KAŞ ALMA NEDİR ve NASIL YAPILIR?

Kaşlar yüzümüzün en önemli bölümü belki her anlamda ifademizi kaşlarımıza borçluyuz .Kaş şekli kadar yüz ifadesini etkileyen başka bir şey yok demek yanlış olmaz bu yüzden kaşlarımızı kuaförlerin eline bırakmak artık biraz daha zor geliyor hele kalın kaş trendi çıktığından beri trende uymak isteyen kadınlar oturulduğunda ip gibi kaşlara sahip olmadan kalkılmayan o kuaför koltuğuna oturmadan önce daha da ince eleyip sık dokuyor ama yine çoğu zaman sonuç hüsran oluyor bu yüzden son 1 senedir youtube instagram gibi ortamlarda evde kaş alma teknikleri anlatılıyor paylaşılıyor .

Ağda ile kaş alma trendi de, iple kaş almaya göre pek çok avantajı olan yükselişte bir teknik.

İp kullanarak yapılan kaş almayı hepimiz biliyoruzdur ama bide bilmeyenlerin azımsanamayacak kadar fazla olduğu ağda yöntemi var aslında son derece basit bir yöntem herhangi bir komplike durum yok ortada hatta ipten daha az can acıtan bir yöntem, bu yazımızda evde ağda ile kaş almanın inceliklerini anlattıktan sonra soru-cevap olarak çok sorulan sorulardan gideceğiz.

NASIL YAPILIR?

 • Tercihen Veet ya da benzeri kaliteli bir markanın ağda bantlarından kullanmalısınız ancak bu bantların oldukça maliyetli olduğu göz önünde bulundurulursa, evde bulunan klasik sir ağda ve ağda bezi de kullanabilirsiniz.
 • Ağdayı uygun sıcaklığa kadar ısıtın.
 • Eğer ağda bandı kullanıyorsanız, bandı saç kuruma makinesi ya da avuç içlerinizle ovalayarak ısıtın
 • Ağdayı önce kaşlarınızın ortasına dikkatli bir şekilde yapıştırın. Ardından çok uzun süre bekletmeden, kılların çıkış yönünün tersine olacak şekilde hızla çekin. Elinizdeki bezi ya da bandı çöpe atıp yenisine geçin.
 • Aynı işlemi dikkatli bir şekilde kaşlarınızın altına ve üst bölgesine de uyguladıktan sonra, erişemediğiniz bölgeler için cımbızdan yardım alabilirsiniz.

AĞDAYLA KAŞ ALMANIN İPE GÖRE AVANTAJLARI

 

 • Ağda genel olarak canınızı acıtıyorsa ama ip ile de aynı sorunu yaşıyorsanız ağdadan önce soğutucu spreyler kullanabilirsiniz ve acı hissini en aza indirgeyebilirsiniz.
 • Kaşlarınızın incelmesini istemiyorsanız ağda ile etrafını toplamanız daha kolay olacaktır.
 • İp çoğu insanda küçük kabarcıklara yol açıyor eğer sizin de böyle bir sorununuz varsa ağda kesinlikle daha iyi bir tercih olacaktır.
 • İple kaş alırken kaşlar kırılarak yeni çıkan kaşların aksi yönde çıkması durumu söz konusu olabilirken, ağda ile alınan kaşlar hem kökünden koparıldığı için daha geç çıkıyor hem de daha muntazam bir şekilde çıkıyor
 • İpin alamadığı en ince tüylere kadar ağda ile alabilir ve kaş şeklinizi daha net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.
 • Hızlı ve pratik bir yöntemdir

 

AĞDA İLE KAŞ ALMAK ALERJİ YAPAR MI?

 

Yine kişiden kişiye değişebilecek bir soru eğer normal şartlarda ağda size alerji yapmıyorsa yine yapmayacaktır. Ancak kaş çevresi bölgesi daha hassas olduğundan, bir miktar kızarma yaşanabilir. Ağda sonrası kızarıklıkları gidermek için, kaş alımı uygulamanız bittikten 3 dakika kadar sonra hafif buz pansumanı yapmayı deneyebilirsiniz.

AĞDA İLE ALINAN KAŞ NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Ağda ile alınan kaşın ipe göre daha uzun sürede çıktığı bir gerçek ancak yine size bağlı bir durum bu eğer normal şartlarda yoğun kaşlara sahipseniz bir hafta içinde kaşlarınız çıkıyorsa ağda ile alındığında bu sizi 3 hafta idare etmeyecektir belki ancak yine aradaki bariz farkı göreceksiniz.

 

AĞDA İLE KAŞ ALMAK ZARARLI DEĞİL Mİ?

Ağda ile kaş almanın iddia edilen zararlarından bir tanesi, teninize uyguladığı şiddetli çekim gücü sebebiyle uzun vadede cildinizde gevşemeye ve sarkmaya yol açacağıdır. Çok uzun yıllar boyunca uygulamanız durumunda minimal bir tahribat verebileceği doğru olsa da normal şartlar altında çok da hesaba katılması gereken bir risk değildir.

Bir diğer zararı ise, doğru uygulanmadığı zaman ağdanın normal kaş hattınıza yapışarak, alınmaması gereken tüyleri almasıdır. Böyle bir durum kaşınızn küsmesine ve yerine yeni kaşların gelmemesine sebebiyet verebilir. Nasıl yapacağınızdan emin değilseniz hiç kalkışmamak iyi fikir olabilir.

Son olarak da ağda bandı kullanmak yerine sir ağda sürecek olursanız, ağdanın gereğinden fazla sıcak ya da soğuk olmamasına dikkat edin. Yanıklana sebebiyet verebilirsiniz ya da donmuş ağdayı çekerken canınızı acıtabilirsiniz.

Kaşlarımı Ağda İle Alırken Kirpiklerime ve Kaş Hattıma Ağda Bulaşırsa Ne Yapmalıyım?

Böyle bir durumda, elinizdeki ağda bezini kesinlikle sürdüğünüz bölgeye yapıştırmadan acilen ılık su ile uygulama bölgesini yavaş yavaş yıkarın ve kaşlarınızı çekmeden, bez cımbız ya da ip gibi yardımcı bir alet kullanmadan sadece duru su ile ağdanın yumuşayıp kılları kökünde kopartmadan teninizden ayrılmasını bekleyin.

Ağda ile Kaş Alımı Sonrası Temizlik ve Bakım Nasıl Olmalıdır?

Kaş alma uygulamasının sonunda ağda yaptığınız bölgeye bebe yağı ya da yoksa yağlı herhangi bir krem ama en ideal olarak bephanthene krem sürerek bakım yapabilirsiniz. Süreceğiniz yağlı krem sayesinde kalan yapışkanlıklardan da kolayca arınabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz bir diğer faydalı deri kremi olan teramisin krem de uygun bir bakım alternatifi olabilir.

 

KAŞLARIN HEPSİ KOPMAZ MI

Ağdayı sürerken dikkatli davranırsanız böyle bir sorunla karşılaşmanız pek olası değil ancak burada şöyle bir şey söyleyebiliriz ki hazır ağda bandı kullanmak yerine ağdayı önce gereken yerlere sürüp sonra çekerseniz bu riski tamamen yok edersiniz.

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ