7’den 70’e Herkese Bepanthen (Bepanthol) Krem

  • 01 Ekim 2017
  • 3.477 kez görüntülendi.
7’den 70’e Herkese Bepanthen (Bepanthol) Krem

Bepanthen ailesi, cildiniz için özel olarak geliştirilmiş formüllerden oluşmaktadır. Ürünlerin ortak özelliği, cildinizin ihtiyacına yönelik olarak, çeşitli içerikler ile zenginleştirilmiş olmalarıdır. Özellikle dekspantenol olarak bilinen Pro-Vitamin B5 içermektedir.

Her evde bulunan bu cilt bakım kremi, ekstra bakıma ihtiyacı duyan cildinizi korur ve nemlendirir. Yeni ürünler üreten bu markanın onarıcı kremleri diz, topuk, dirsek gibi özellikle tahrişe yakın cilt bölgelerinin bakımını sağlar. Dudak bakım kremi ise kuruyan dudaklarınızın nemlenmesinde son derece etkilidir.

Özellikle yaz aylarında, tatilde yanınızda götürdüğünüz Bepanthen vücut losyonları, cilt tipinize bağlı olarak üçe ayrılmaktadır. Kuru ciltler için F vücut losyonu, Normal veya yağlı ciltler için vücut losyonu, hem kuru hem hassas ciltler için ultra protect vücut losyonu tavsiye edilmektedir. Bu markanın, kremleri herkese hitap etmesi ile tanınır. İster yetişkin, ister çocuk, isterseniz de bebek..7’den 70’e özel kremleri ile ünlüdür. Örneğin, bebeğinizin her zaman mutlu olması için her bez değiştirmenizde poposuna sürdüğünüz Baby Pişik Önleyici Merhem %5 oranında lanolin ve Provitamin B5 içermektedir.

Etkili ve Yumuşak Bepanthen Krem

Cildin ana yapı taşını oluşturan vitaminlerden biri olan Provitamin B5 içeriği ile cildinizi onaran ve koruyan Bepanthen krem tek başına bir cilt bakım uzmanıdır. Hiçbir ürünleri parfüm veya paraben içermemektedir.

Özellikle sonbaharda, yapraklarını döken ağaçlar gibi, cildinizdeki aynı değişimi de fark edersiniz. Havanın soğumaya başladığı aylarda, soğuk ve kuru havalarda, rüzgarların arttığı havalarda cildiniz hızlı bir şekilde kurumaya, sertleşmeye, kaşınmaya başlar. Cildiniz özel bir organınızdır. Sizleri dış ortamdaki zararlı etmenlere karşı koruyan bir bariyer görevi görür. Cildinizin dış katmanındaki doğal yağlar, iç tabakada bulunan nemi korumaya çalışır. Dış tabakada bulunan yağlar kuruduğunda ise ya da yıkanarak uzaklaştırıldığında iç tabaka da kurumaya başlar. Bu andan itibaren kuru cilt belirtilerini hissetmeye başlarsınız. Neyse ki bunu önlemek için Bepanthol krem bulunuyor. Cildin doğal bariyerini koruyan, nemli tutan ve esnekleştiren bu krem, bu işlevi içeriğinde bulunan cildin ana yapı taşlarından olan Provitamin B5 sayesinde başarmaktadır.

Cildinizle birlikte dudaklarınızda bu soğuk havalardan oldukça etkilenir. Kurumuş dudaklar ile rahat bir şekilde gülümseyemezsiniz bile Rahat bir şekilde gülümsemek için, Bepanthen onarıcı dudak bakım merhemini çatlamış ve kurumuş dudaklarınıza sürerek, hızlıca nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Yeni onarıcı dudak bakım kremi, konsantre ve yumuşak dokusu ile yoğun bir şekilde nemlendirme sağlarken aynı zamanda nem kaybını da dengeler. Provitamin B5 sayesinde cilt bariyerini dış etmenlere karşı korur.

Cilt bakım kremleri, duş etmenler nedeni ile çatlayan, pul pul dökülen, kuruyan ve gerginleşen cildi nemlendirme işlevini yerine getirir. Özellikle tahrişe yakın ciltler için mucizevi bir cilt bakım kremi niteliğindedir. Zaman içerisinde dirsek, topuk ve diz gibi belirli cilt bölgelerinde dış etmenlere bağlı olarak tahrişler görülebilir. Özellikle bu bölgelerde meydana gelen su içeriği azalır ve bu bölgelerin nem oranı cildin normal nem dengesinin %10 ila 20 aralığının altına düşer. Cildin kaybetmiş olduğu nemi geri kazanması için tahriş edici etkilere karşı cilt bariyerinin korunması ve bu bölgenin yoğun bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir.

Bepanthen onarıcı bakım merhemi işte tam bu noktada devreye girmektedir. Konsantre ve yumuşak yapısı ile yoğun bir şekilde nemlendirme sağlayarak, nem kaybını önler ve cilt bariyerini dış etkenlere karşı onararak, güçlendirir. Uygulama şekli çok kolaydır; merhemi tahrişe yatkın olan bölgelerinize azar miktarda sürün ve krem cildiniz tarafından emilinceye kadar yumuşak masaj hareketleri cildinize iyice yedirin. Merhemi günde bir veya iki kez kullanabilirsiniz. Tahrişe yatkın bölgelerin onarımında son derece etkili bir üründür.

Kış Aylarında Bepanthen İle Cildinizi İyileştirin

Özellikle kış koşulları cildi çok zorlayan aylardır. Sert hava koşulları cildinizin pullanmasına, kurumasına yol açar. Soğuk algınlığı, grip gibi mevsim hastalıkları da cilt sorunlarınızı daha da kötüleştirir ve burnunuzda, yüzünüzde tahriş oluşmasına neden olabilir.Pek çok biçimde zarar gören cildiniz, kışın havadaki nem oranının da düşük olmasından etkilenir. Merkezi ısıtma daha da cildinizin kurumasına yol açabilir. Kuruyan bölgelerde ağrılar, çatlakla görülebilir ve soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklarda burnunuzu silmek sizlere acı verebilir. Bu nedenle kış aylarında, cildiniz doğru bir bakıma ve onarıma ihtiyaç duymaktadır. Sadece burnunuz değil özellikle dudaklarınızda kışın soğuklardan en çok etkilenen organınızdır. Hızlı bir şekilde kuruyabilir ve çatlaklara sebebiyet verebilirler. Çatlayan ve kuruyan dudaklar pürüzsüz ve yumuşak görünümlerini kaybederler.

Böyle zamanlarda dudaklarınızın korunmaya ve iyi bir şekilde nemlendirmeye ihtiyacı vardır. Bepanthol’un dudak bakım kremi hemen yardımınıza yetişerek, kurumuş dudakları onararak rahat bir şekilde tekrardan gülümsemenizi sağlar. dudaklarınızı iyi bir şekilde nemlendirir. Yeni hijyenik formuyla, elinize kremi almanıza gerek kalmadan direkt olarak dudağınıza sürülebilir. Dermatolojik olarak test edilen ürünlerde, paraben ve parfüm bulunmaz.

 

Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
Maya Bakım Maskesi Nasıl Yapılır? ve Faydaları
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Gebelik Dönemi Boyunca Uygulanacak Cilt Bakım Önerileri
Nasıra İyi Gelen Mucizevi Yöntemler
Cilt Çatlaklarına İyi Gelen 9 Mucizevi Ürün
Deriyi Uyuşturan Lokal Anestezik Spreyler
Domuz Yağının Cilde Faydaları Sayesinde Pürüzsüz Bir Ten
Zeytinyağı ve Limon Karışımı ile Elde Edeceğiniz Yüz Maskesi ile Cildinize İyi Bakın!
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik
Stafine Krem
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ